SVĒTI UN DZIRKSTOŠI. Pasaules tautu Ziemassvētki

Vokālā grupa PUTNI katru gadu piedāvā alternatīvu programmu ierastajam Ziemassvētku repertuāram. Šogad programma tiek veidota, balstoties uz sakrālās un tautas mūzikas mijiedarbību, kas jau gadsimtiem ilgi ir iedvesmojusi komponistus un izpildītājus, sniedzot bagātīgu avotu unikālu un sirsnīgu darbu radīšanai.

Pirms 500 gadiem baznīcas reformators Mārtiņš Luters, uzskatot, ka dziedāšana un mūzika ir ļoti svarīga Dievkalpojuma daļa, centās baznīcas rituālus padarīt tautai tuvākus un saprotamākus. Dievkalpojumos ienāca korālis - vienkārša melodija, ko tauta viegli varēja iemācīties un dziedāt līdz, pie kam dzimtajā valodā. Korāļu tēmas ļoti bieži bija tautā populāras laicīgās vai tautas dziesmas, kurām tika pielāgoti reliģiozi teksti. Šis process notika arī Latvijā, papildinot baznīcas dziesmu grāmatu arī ar dažu labu latviskas izcelsmes melodiju.

Jaunajā programmā “Pasaules tautu Ziemassvētki” dzirdēsim dzirkstošas enerģijas piesātinātas melodijas, kas muzikālajā raksturā ceļos starp liriski dziedošām tēmām un dejiskiem ritmiem, kuros atpazīsim latino, polkas, Austrumeiropas ebreju klezmeru, Balkānu, latviešu un citas mūzikas ietekmes. Aranžējumus ansamblim veidos pazīstamais teātra mūzikas komponists Jēkabs Nīmanis, kurš kopā ar grupu JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND arī uzstāsies koncertos.

Ziemassvētki un gatavošanās tiem tumšajā gada laikā ir ilgi gaidīti priekpilni gaismas atgriešanās vēstneši. Cilvēki ikdienas steigā un darbos beidzot atvēl laiku, lai apstātos, padomātu par saviem mīļajiem un tuvajiem, par to, kas viņus iepriecinātu. Šajā steidzīgajā laikmetā par arvien lielāku iepriecinājumu un dāvanu kļūst laiks, ko veltām sev svarīgiem un tuviem cilvēkiem. Kvalitatīvs, profesionāls mākslas piedzīvojums ir viena no lieliskām iespējām gūt pozitīvas emocijas un svētku sajūtu.

Klausītāju interese par vokālās grupas PUTNI veidotajām atšķirīgajām Ziemassvētku programmām aug ar katru gadu. Iepriekš izskanējusī programma “Klusa nakts, svēta nakts” pulcēja pāri par 3000 klausītāju, tai skaitā ap 700 daudzbērnu un maznodrošināto ģimeņu pārstāvju. Koncertu organizētāji Kultūras biedrība Spektrs un menedžmenta kompānija DIGG DEEP MGMT arī šogad turpinās pagājušajā gadā aizsākto sociālo akciju - uz katru koncertu sadarbībā ar Daudzbērnu ģimeņu asociāciju un baznīcu draudzēm tiks bez maksas uzaicināti vidēji 100 daudzbērnu ģimeņu locekļi un mazturīgie iedzīvotāji, kopumā uz šī gada koncertiem uzaicinot vairāk nekā 1000 cilvēkus.

Citiem klausītājiem ieeja koncertos pret ziedojumiem - 8€, 12€ vai 20€ vērtībā - turklāt katrs, kurš noziedos 20€, dos iespēju atnākt uz koncertu arī vienam maznodrošinātajam vai daudzbērnu ģimenes loceklim. Vietu skaits baznīcās ir ierobežots, tāpēc lūdzam laicīgi rezervēt sev vietu iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs vai https://www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/18923. Koncertu Ogrē organizē Ogres novada kultūras centrs. Biļešu cena - 13€, ar Ogres novadnieka karti - 10€. Koncertus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome un Kurzemes plānošanas reģions.

Koncertu kalendārs:
14. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Talsu Ev. lut. baznīcā
15. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Ogres novada kultūras centrā
20. decembrī, 2019, plkst. 19.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā
21. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Saldus Sv. Jāņa baznīcā
22. decembrī, 2019, plkst. 17.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
23. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā
25. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē
26. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā
27. decembrī, 2019, plkst. 19.00 Rīgas Mārtiņa luterāņu baznīcā
28. decembrī, 2019, plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 
0

 .