Komponista Andra Eniņa jubilejas koncerts LAI SKAN!

Trešdien, 1. jūnijā, plkst. 18 Liepājas teātrī ar koncertuzvedumu LAI SKAN! svinēsim komponista Andra Eniņa 70 gadu jubileju!

Koncertā piedalīsies mākslinieki, kuri sadarbojušies ar Andri Eniņu dažādās programmās un tagad apvienojušies aizraujošā pasaku ceļojumā lieliem un maziem. Pasaku tēlu lomās iejutīsies soliste Ieva Dreimane, stepa dejotājs Māris Pūris, vokālā grupa PUTNI un tās vadītāja Antra Dreģe, Liepājas Ceļojošais leļļu teātris MASKA, vokālā pedagoģe Dzintra Orba un viņas vadītā vokālā grupa GAISMIŅA, koncertmeistars Normunds Kalniņš, flautists Reinis Lapa, kontrabasists Raitis Elers un sitaminstrumentu virtuozs Māris Zīlmanis. Koncertuzveduma režijas autors – Pēteris Trups, horeogrāfe – Karīna Lapšina.

Komponists Andris Eniņš bērnu dziesmas raksta kopš 1983. gada. Viņa pirmā kompozīcija šajā žanrā ir pasaka Vilnīša cepurīte ar Māra Reinberga libretu. Izdotas vairākas bērnu dziesmu grāmatas (Jampadracis liedagā, Dziedi skolā, dziedi mājās) un CD (Atomino, Ziemassvētki klāt, Pūcītes Ziemassvētki, Dziedi dvēsele, Jūras kaķis). Daudzas Andra Eniņa dziesmas ir Liepājas ceļojošā leļļu teātra Maska repertuārā.

10 gadus pēc kārtas Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs ļoti iecienīti un gaidīti savulaik bijuši komponista organizētie bērnu dziesmu festivāli Lai skan!, kas vienmēr notika 1. jūnijā – Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā un Andra Eniņa dzimšanas dienā. Lugas ar Andra Eniņa mūziku tiek regulāri translētas Latvijas radio. 2002. gadā Andris Eniņš saņēmis AKKA/LAA bezgalības balvu kā Latvijā visvairāk atskaņotais bērnu dziesmu autors.

Koncertuzvedumu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.