"Hildegardes meditācija" Jelgavā

HILDEGARDES MEDITĀCIJA ir programma, kas, harmonizējot ārējo un iekšējo pasauli, centrēta "zaļā garīguma" pārstāves, viduslaiku vizionāres, mūķenes, dziednieces un komponistes BINGENES HILDEGARDES (1098–1179) mūzikā.  Sestdien, 24. septembrī, plkst. 14.00 programma skanēs Jelgavas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. BIĻETES: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/119086

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM mežā

Sestdien, 20. augustā, dosimies uz Tērveti, kur notiks Vides stāstu dienas SVĒTKI MEŽA ĶĒNIŅAM UN SPRĪDĪTIM. Latvijas valsts mežu dabas parkā muzicēsim no plkst. 15.00, un šoreiz sadziedāsimies ar putniem, kas mīt mežā.

Kopā ar vokālo grupu PUTNI uzstāsies saksofonists Arvīds KAZLAUSKS, klavesīniste Ieva SALIETE, flautiste Ieva NĪMANE un rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns VARDE, kurš programmai AR PUTNIEM MEŽĀ sagatavojis atkal jaunus stāstus!

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM pie ūdens

Sestdien, 6. augustā, viesosimies Alūksnē, kur pilsētas svētku ietvaros plkst. 17.00 muzicēsim Muižas parkā pie Putnu paviljona. Programmā - stāsti par putniem un sadziedāšanās ar tiem, šoreiz tuvāk iepazīstot tieši ūdens putnus. Koncertā piedalās vokālā grupa PUTNI, komponiste Madara PĒTERSONE, saksofonists Arvīds KAZLAUSKS, klavesīniste Ieva SALIETE, flautiste Ieva NĪMANE un rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns VARDE.

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM pļavā

Putni ir daļa no dabas, kas turpina savu ritmu neatkarīgi no citiem procesiem pasaulē. Putni pielāgojas dabas procesiem, migrē, atbilstoši gadalaiku ciklam dodas uz piemērotām vietām un atkal atgriežas, priecējot mūs ar savām dziesmām.

Sestdien, 4. jūnijā, plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā koncertā AR PUTNIEM PĻAVĀ saudzīgi viesosimies putnu valstībā, iekļaujoties dabā, tās skaņās, vērojot, saredzot un izzinot. 

Lasīt vairāk

"Hildegardes meditācija" Cēsīs

Mākslas festivāls CĒSIS, kas šogad notiek no 9. jūlija līdz 14. augustam, kā vienmēr, priecē ar kvalitatīvu, bagātīgu un krāšņu programmu. Šogad ar šīgada jauniestudējumu - koncertu HILDEGARDES MEDITĀCIJA festivālā piedalīsies arī vokālā grupa PUTNI. Programma skanēs Cēsu Sv. Jāņa baznīcā piektdien, 5. augustā, plkst. 19.00

Koncertā kopā ar PUTNIEM muzicēs ērģelniece Kristīne ADAMAITE, dziesminiece Anta EŅĢELE un sitaminstrumentāliste Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA. Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/117719

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM Vidzemē

Aicinām nobalsot par mūsu projektu AR PUTNIEM VIDZEMĒ, lai šogad tiktos 3 koncertos Siguldā, Cēsīs un Alūksnē, kur muzicēsim kopā ar komponisti Madaru Pētersoni, saksofonistu Arvīdu Kazlausku, klavesīnisti Ievu Salietu un blokflautisti Ievu Nimani. Īpaši projektam īsstāstus par putniem raksta Rvīns Varde, rakstnieks, putnu fotogrāfs un LTV raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs, kurš mums palīdzēs saudzīgi iekļauties dabā un un sarunāties ar vidi mūzikas valodā.

Balsot var līdz 24. aprīlim vietnē https://balso.vidzeme.lv/node/525, autorizējoties ar kādu no portāla www.latvija.lv autentifikācijas līdzekļiem. Lai balss tiktu ieskaitīta, jānobalso kopumā par 3 projektiem. Paldies par iesaistīšanos un Jūsu balsi!

AR PUTNIEM VIDZEMĒ ir daļa no mūsu šīgada lielā projekta GADS AR PUTNIEM, kurā, tuvojoties mūsu 30. jubilejas sezonai, tiekamies ar klausītājiem visā Latvijā, pēc pandēmijas perioda atceroties, cik būtiska cilvēka iekšējai labsajūtai un harmoniskai dzīvei savā ķermenī un sabiedrībā ir apkārtējā vide un daba.

Karnevāls ar PUTNIEM

Ceturtdien, 21. aprīlī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā koncertā KARNEVĀLS AR PUTNIEM godināsim vienīgā latviešu dadaista, humorpilnā un huligāniskā sava ceļa gājēja, komponista JURA ĀBOLA piemiņu. Ābola muzikālo mantojumu koncertā ļaus iepazīt vokālā grupa PUTNI, flautu kvartets KARNEVĀLS un pianiste Kristīne PAULA, savukārt aktieris Varis KLAUSĪTĀJS sniegs iespēju ieskatīties komponista oriģinālajos tekstos un vēstulēs, kas vērtējamas kā unikāls epistulārs un arī vizuāls mantojums.

Lasīt vairāk

Hildegardes meditācija 

“Ir kāds spēks no mūžības un šis spēks ir zaļš. No zaļā ir radītas debesis un zeme, un viss pasaules skaistums. Nav neviena radījuma, kurā mītošais iekšējais starojums nebūtu nācis no Dieva zaļā spēka.” Tā par pasauli un tās dzīvības procesiem saka BINGENES HILDEGARDE – viduslaiku vizionāre, mūķene, dziedniece un komponiste, kuras darbus trešdien, 9. martā, plkst. 19 dzirdēsim Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā programmā HILDEGARDES MEDITĀCIJA. Koncertā piedalīsies vokālā grupa PUTNI, ērģelniece Kristīne ADAMAITE, dziesminiece Anta EŅĢELE un sitaminstrumentāliste Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA.

Lasīt vairāk

Gads ar PUTNIEM

Pandēmijas gadi ir pierādījuši, cik būtiska cilvēka iekšējai labsajūtai un harmoniskai dzīvei savā ķermenī un sabiedrībā ir apkārtējā vide un daba. Cilvēki kļuvuši redzīgāki un jūtīgāki pret procesiem, kas notiek mums apkārt. Vides piesārņojuma problēmas arvien nopietnāk tiek apspriestas globālā valdību līmenī. Sadraudzēties ar vidi sev apkārt, sajust sevi kā tās daļu, pilnvērtīgi dzīvot fiziskajā realitātē caur skaņu, vārdu, saskarsmi ir arī vokālās grupas PUTNI šī gada izaicinājums, tāpēc, tuvojoties mūsu 30. jubilejas sezonai, šogad esam ieplānojuši realizēt projektu GADS AR PUTNIEM.

Lasīt vairāk

"Hammond" ērģelēm saziedoti 912 eiro

2021. gada decembrī Rīgā un Liepājā notika divi koncerti Liepājas Lutera baznīcas HAMMOND ērģeļu remonta atbalstam, kuros instrumenta atjaunošanai tika saziedoti 912 eiro! Tā ir lieliska dāvana Ziemassvētkos un piektā daļa no restaurācijai nepieciešamās summas (5000 eiro). Aicinām pievienoties dāvinātājiem ar savu ziedojumu šeit:

"Liepājas Lutera baznīcas Hammond ērģeļu remontam"
Kultūras biedrība SPEKTRS
Reģ. Nr. 40008050207
HABA LV22
LV24HABA0551009477455

Projekta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Kurzemes plānošanas reģions, Rīgas dome [Rīga], Kultūras informācijas sistēmu centrs, HDPD Productions & Dreams. Koncerta ieraksts veidots ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija. 2. kārta” ietvaros ar VKKF programmas KULTŪRELPA atbalstu, drīzumā skatāms Kultūras mantojuma satura portālā diva.lv.

Koncerti "Hammond" ērģeļu restaurācijas atbalstam

Kā katru gadu, vokālā grupa PUTNI gatavo Ziemassvētku programmu, kas veltīta kādai īpašai tēmai. Šoreiz tas ir stāsts par Latvijā tapušām “Hammond” ērģelēm, ko savulaik Latvijas valsts vadītājs Kārlis Ulmanis uzdāvinājis Liepājas Lutera baznīcai un kam tagad nepieciešama restaurācija.

Ērģeļu atjaunošanas atbalstam 2021. gada 4. un 5. decembrī notiks koncerti Rīgā un Liepājā, kuros kopā ar PUTNIEM uzstāsies ATA ANDERSONA DŽEZA TRIO, soliste Beāte ZVIEDRE un ērģelniece Kristīne ADAMAITE. Koncertos skanēs arī “Hammond B-3” instruments, kas ir tuvs radinieks Lutera baznīcas ērģelēm. Programmā – baroka dižgaru J. S. Baha un G. F. Hendeļa opusi jaunās aranžijās un Ata Andersona oriģinālmūzika.

Lasīt vairāk

"Hildegardes sapņi" Beļģijā

Sestdien, 27. novembrī, viesosimies Beļģijā, kur kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti Garīgās mūzikas festivālā atskaņosim vienu no klausītāju iemīļotākajām programmām HILDEGARDES SAPŅI. Programmā arī viduslaiku autores iedvesmotie Evijas SKUĶES darbi. Koncerts notiks Arsonic koncertzālē, Monsā, sākums plkst. 20.00. Festivāla programma.pdf


NeoArte Polijā

Pirmdien, 25.  oktobrī, vokālā grupa PUTNI piedalīsies festivālā NEOARTE Gdaņskā, Polijā, kur  kopā ar poļu elektrisko stīgu instrumentu kvartetu NEOQUARTET atskaņos programmu ELECTRIC A CAPPELLA.

Vairāk

Electric a cappella

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA šogad svin 20 gadu jubileju. Kā ik gadu, arī šoreiz ARĒNĀ - vairāki latviešu autoru jaundarbu pirmatskaņojumi, arī otrdien, 19. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā, kur ar programmu ELECTRIC A CAPPELLA uzstāsties vokālā grupa PUTNI un elektrisko stīgu instrumentu kvartets NEOQUARTET (Polija).

Vairāk

Sprīdi virs zemes

Sestdien, 18. septembrī, plkst. 18 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks komponistes Indras RIŠES jubilejas autorkoncerts SPRĪDI VIRS ZEMES, kurā tiks atskaņoti mūziķu un klausītāju iemīļoti skaņdarbi, kas rakstīti dažādos laika posmos un aptvers aptuveni 20 radošā darba gadu periodu. Skaņdarbu izvēle ļaus izjust komponistes mūzikas stila un rokraksta attīstību, spēju atrast sev domubiedrus gan mūziķu vidū, gan starp klausītājiem. Indras Rišes iemīļotās tēmas ir daba, latviešu tautas folklora, sabiedriski aktuālas un garīga rakstura tēmas, un tās ir adresētas gan pašiem jaunākajiem, gan pieaugušiem klausītājiem.

Kopā ar jubilāri un solistiem Agnesi EGLIŅU, Sandi ŠTEINBERGU, Ivaru BEZPROZVANOVU, Aneti TOČU un Mārtiņu CIRCENI koncertā dziedās arī vokālā grupa PUTNI, ar prieku atkal atskaņojot autores kompozīcijas "Gaismas krusts"(2008) un "Tīrās blēņas" (2009). Koncertu vadīs muzikologs Dāvis EŅĢELIS. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Lasīt vairāk

Postkomunikācija. Sapņi. Šūpuļdziesmas

Noslēdzot trīs kamermūzikas koncertu ciklu Rīgas Latviešu biedrībā, vokālā grupa PUTNI kopā ar trombonistu Artūru BĒRZIŅU un kontrabasistu Staņislavu JUDINU piektdien, 10. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē atskaņos programmu POSTKOMUNIKĀCIJA. SAPŅI. ŠŪPUĻDZIESMAS.

Lasīt vairāk

Otrs. Koncertzāles "Latvija" jubileja

Sestdien, 24. jūlijā, Ventspilī ar dažādiem spilgtiem notikumiem tiks svinēts OTRS jeb atzīmēta koncertzāles “Latvija” divu gadu jubileja.

“Otra” galvenais notikums būs divdaļīgs mūzikas un skatuves mākslas pieredzējums APOLLONS. MŪSZU DIREKCIJA. Tajā piedalīsies arī vokālā grupa PUTNI, kas plkst. 18.00 uzstāsies Lielajā laukumā.

Lasīt vairāk

Pilnmēness

Baudot siltās vasaras naktis, vokālā grupa PUTNI kopā ar kolēģiem-instrumentālistiem radījusi jaunu, debess spīdekļu iedvesmotu programmu PILNMĒNESS, kurā skanēs 20. un 21. gs. mūzikas darbi.

Koncerts notiks otrdien, 20. jūlijā, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē vasaras koncertu cikla ietvaros. Tajā kopā ar PUTNIEM muzicēs Anda EGLĪTE (kokle), Ivars OZOLS (kontrabass) un Valters LĪCIS (sitaminstrumenti).

Lasīt vairāk

Mūzika vasaras vakarā

Ar koncertu MŪZIKA VASARAS VAKARĀ Ievas SALIETES, Matīsa ČUDARA, Dārtas PALDIŅAS, Jēkaba NĪMAŅA un PUTNU sniegumā sestdien, 19. jūnijā, plkst. 20.00, tiks atklāts vasaras koncertu cikls Rīgas Latviešu biedrībā.

Lasīt vairāk

Hildegardes sapņi

Meklējot jaunas pasākumu formas, kuras droši īstenot ierobežojumu laikā, vokālā grupa PUTNI un ērģelniece Kristīne ADAMAITE sadarbībā ar mācītāju Rinaldu GRANTU radījuši projektu HILDEGARDES SAPŅI, kas 2021. gada pavasarī izskanēs trīs Kurzemes baznīcās - Kandavā, Liepājā un Skrundā.


Lasīt vairāk

Ziedi koši, Latvija!

Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai vokālā grupa PUTNI kopā ar ģitāristu Jāni BĒRZIŅU, kontrabasistu Staņislavu JUDINU un Latvijas Nacionālā teātra aktieri Gundaru GRASBERGU velta muzikālu ziedu klēpi, ko otrdien, 2021. gada 4. maijā, plkst. 13.00 varēs noskatīties tiešraidē no Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems".

Lasīt vairāk

Pilsētas romance Bandcamp

Mūsu Bandcamp lapā ir tapis pieejams komponista Uģa Prauliņa dziesmu cikla PILSĒTAS ROMANCE (2010) ieraksts. Tā rašanos iespaidojis dzejnieces Ingas Gailes mūsdienīgais, patiesais un nesamākslotais pasaules skatījums. Pats autors savas kompozīcijas raksturo kā “caur jaunas sievietes prizmu, vientulības sajūtām un nerealizējušos piepildījumu urbānajā vidē radītus un tai veltītus skaņdarbus”, kas vienlaikus ir gan saturiski vienoti, gan patstāvīgi, gan apvienojami dažādās kombinācijās.

Izmantojot dažādas balsis un vokālos paņēmienus, dramaturģisko slodzi ciklā nes “Putni”, savukārt vīrišķo līdzsvaru veido saksofona, kontrabasa un taustiņinstrumentu trio Nika Gothama, Kristapa Pētersona un Normunda Kalniņa izpildījumā.

Mūzika klusumā. Koncerts Lielajā Piektdienā

Koncertprogramma MŪZIKA KLUSUMĀ, kas izskanēs piektdien, 2021. gada 2. aprīlī, plkst. 12.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils, ir veltījums laikam, kurā jau vairāk nekā 2000 gadu kristīgā tradīcija svin Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās notikumu – lielāko žēlastības apsolījumu un mīlestības apliecinājumu visiem, kas tic. Tas ir viens no centrālajiem notikumiem Jaunajā Derībā, kas līdzībās uzskatāmi parāda šo transformācijas ceļu caur apceri un klusumu uz gaismu, prieku un garīgu atjaunošanos.

Muzikālajā meditācijā, kurā izskanēs Andreja Selicka, Gevina Braiarsa, Mortena Jansona, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova, Raimonda Tigula kompozīcijas, kā arī tradicionālās korsikāņu mirušo mesas fragmenti, kopā ar PUTNIEM uzstāsies metālpūšaminstrumentu kvintets BRλSS Jāņa Porieša, Lielās mūzikas balvas laureāta par izcilu darbu ansamblī, vadībā.

Projekta filmēšanu un tiešraidi nodrošina projekta partneris “HDPD Productions & Dreams”. Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošina koncerta ieraksta saglabāšanu ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Lasīt vairāk

Sieviešu diena. Neparastie instrumenti

Pirmdien, 2021. gada 8. martā, plkst.19.00 Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā, koncertā, kuru kopīgi veidojušas un atskaņos desmit profesionālas mūziķes – vokālā grupa PUTNI un ērģelniece KRISTĪNE ADAMAITE, skanēs viduslaiku un renesanses mūzikas pērles.

Koncerta programmā iekļautas kompozīcijas, kuru autores ir divas spilgtas komponistes – SV. BINGENES HILDEGARDE (1098–1179) un latviešu jaunās paaudzes pārstāve EVIJA SKUĶE (1992). Izskanēs arī amerikāņu komponista Džeimsa Falcones (James Falzone) Bingenes Hildegardei veltītā kompozīcija un 13.–16. gs. ērģeļmūzika. Vokālos darbus kuplinās eksotiskā viduslaiku instrumenta simfonija (rataliras) un Latvijā darinātas bases skanējums, kā arī daudzi citi savdabīgas skaņas avoti – perkusijas, vibrotoni, 15 dažāda izmēra māla putni u.c., radot īpašu, mierpilnu un meditatīvu atmosfēru.

Koncerta biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/98364
Koncerta programma: Koncerta_programma.jpg

Lasīt vairāk


"Svēti un dzirkstoši" koncertieraksts

Klausītājiem pieejams tapis programmas “Svēti un dzirkstoši! Pasaules Tautu Ziemassvētki” (2019) koncertieraksts – aizraujošs ceļojums pa dažādu valstu un tautu Ziemassvētku muzikālajām tradīcijām, kurās savienojas folklora un kristīgās baznīcas liturģiskā mūzika. Programmā ietvertas portugāļu, armēņu, lībiešu, sicīliešu, meksikāņu, horvātu, serbu, bulgāru, maķedoniešu, latviešu un poļu Ziemassvētku dziesmas un instrumentālās melodijas komponista Jēkaba Nīmaņa aranžējumos. Ierakstā piedalās PUTNI un Jakob Noiman festival band.

Vairāk: https://putni.bandcamp.com/ 

Ziemas saulgriežu dziesmas digitālā formātā

Tuvojoties gada nogalei, esam sarūpējuši iespēju vokālo grupu PUTNI klausīties arī digitāli! Mūsu pirmais albums, kas šobrīd rodams internetā, ir ZIEMAS SAULGRIEŽU DZIESMAS: sešu komponistu - Valta Pūces, Daces Aperānes, Nika Gotema, Ērikas Jostes, Vitas Rudušas un Kristapa Pētersona - veltījums latviskajām saulgriežu tradīcijām. Ierakstā piedalās arī
Agate Ozolina
(čells),
Anda Eglite
(kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Miks Vilsons (flauta).


Vairāk par albumu: https://putni.bandcamp.com/releases

Nav naktī izdzisusi saule

Profesionāli Rīgas mūziķi – vokālā grupa PUTNI, ērģelnieks Aigars REINIS un čellists Valters PŪCE, kas guvuši panākumus un ievērību, ikdienā aktīvi darbojoties katrs savā mūzikas žanrā, satiksies koncertprogrammā NAV NAKTĪ IZDZISUSI SAULE, kas veltīta gaismas un tumsas tēmai mūzikā. Programma veidota kā Adventa lūgšana un muzikāla meditācija, sagatavojot sevi gaidāmajam Ziemassvētku brīnumam un gaismas atgriešanās priekam.

Programmas kopējā noskaņa ir meditatīva, dramatiskākas krāsas ienesot ar tumsas tēlu raksturojumiem mūzikā (Vidmantas Bartulis). Dinamiskākas saskaņas un ritmiskā faktūra raksturo Valta Pūces kompozīcijas un Valtera Pūces instrumentālās epizodes, savukārt dvēseliski piepildītas noskaņas varēs baudīt Pētera Vaska, Džoanas Šimko (Joan Szimko), Ērikas Jostes (Erika Yost) un vokālās grupas "Putni" dziedātājas Ievas Alenčikas kompozīcijās. Koncerta programmas centrā ir latviešu komponistes Mārītes Dombrovskas kompozīcija ”Garīgo dziesmu cikls ar latviešu dzejnieku tekstiem”, kas 2017. gadā rakstīts sieviešu vokālajai grupai un ērģelēm un šajā koncertā piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu.

Pirmizrāde svētdien, 6. decembrī plkst. 21.00. Koncerta ieraksts: https://ej.uz/nav-nakti-izdzisusi-saule

Stīgas. Balsis. Elektroakustika

Ar Uģa Prauliņa jaundarba pirmatskaņojumu svētdien, 29. novembrī, plkst. 17.00 translācijā no Rīgas Latviešu biedrības nama Baltās zāles startēs jauns, starptautisks projekts STĪGAS. BALSIS. ELEKTROAKUSTIKA, kurā turpmākajos gados Latvijā, Polijā un Skandināvijas valstīs plānots popularizēt Baltijas skaņražu jaunāko mūziku.

Projekts tiks realizēts, sadarbojoties diviem sastāva ziņā unikāliem kolektīviem – vokālajai grupai PUTNI un poļu elektrisko stīgu instrumentu kvartetam NEOQUARTET, kas šim izpildītāju sastāvam radītos baltiešu komponistu jaundarbus prezentēs laikmetīgās mūzikas festivālos Eiropā. Koncertu bez maksas būs iespējams noklausīties Rīgas Latviešu biedrības un vokālās grupas "Putni" mājaslapā un sociālo tīklu kontos. 

Lasīt vairāk

Flower Power

Koncertsezonas RĀMIE ŠOVI kulminācijā otrdien, 18. augustā, plkst. 19.30 Kalnciema kvartāls aicina uz IEVAS SALIETES, MATĪSA ČUDARA, JĒKABA NĪMAŅA un vokālās grupas PUTNI koncertu FLOWER POWER, kuru caurvij mīlestības un puķu tēma.

Programmā kā raibā puķu pļavā ietverta gan Matīsa Čudara un Jēkaba Nīmaņa oriģinālmūzika, gan Annas Veismanes aranžējumi neparasti kolorītam vokāli instrumentālam sastāvam (balsis, elektriskā ģitāra, klavesīns, basklarnete), tostarp, leģendārā Seal dziesma "Kiss from a Rose", Mārtiņa Brauna kordziesma "Ziedu kompozīcija", 16. gs. autoru madrigāli, hipsterīgi šarmantas 70-to gadu dziesmas un citas kompozīcijas. Jaunā programma tapusi pēc Berlīnes Senās mūzikas festivāla "Music Festival Potsdam Sanssouci" ierosinājuma, un šī būs pirmā reize, kad tā nonāks pie klausītājiem.
 
Koncertā piedalās Ieva Saliete (viduslaiku klavesīns), Jēkabs Nīmanis (klarnete), Matīss Čudars (elektriskā ģitāra) un vokālā grupa "Putni". Biļetes uz koncertu var iegādāties šeit. Koncerts tapis ar Rīgas Domes atbalstu.

Koncerta_FLOWER_POWER_programma.pdf

Svēti un dzirkstoši

Vokālā grupa PUTNI, komponists JĒKABS NĪMANIS un viņa grupa JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND aicina uz jaunu Ziemassvētku programmu SVĒTI UN DZIRKSTOŠI! Pasaules tautu Ziemassvētki, kas veltīta pasaules tautu Ziemassvētku tradīcijām. Programma no 2019. gada 14. līdz 27. decembrim, skanēs 10 koncertos Latvijas baznīcās un Ogres Kultūras centrā.

Lasīt vairāk

Balādes par ziediem

Starptautiskajā mūzikas dienā, 2019. gada 1. oktobrī, plkst. 19.00 Zirgu ielas koncertzālē izskanēs jauna koncertprogramma BALĀDES PAR ZIEDIEM, ko sagatavojusi vokālā grupa PUTNI, kura pagājušogad atzīmēja 25 gadu jubileju, ģitārists Jānis Bērziņš, kontrabasists Staņislavs Judins un komponiste Anna Veismane.

 Ģimenes diena Ogrē

Vokālā grupa PUTNI aicina tikties Ģimenes dienā Ogrē sestdien, 2019. gada 8. jūnijā,  plkst. 16.00!

Musica Divina Latvijas baznīcās

"Musica Divina" jeb "Dievišķā mūzika" – tas ir koncerts – lūgšana, ar dievkalpojuma secības iezīmēm, no grēku nožēlas līdz svētības saņemšanai. Programma veidota, iedvesmojoties no psalmu tekstiem un dažādos laikmetos dzīvojušo baznīcas tēvu un svēto rakstiem – vārdiem, ar kuriem tikusi uzrunāta ticīgo draudze.

Piektdien, 1. martā, 2019, plkst. 19.00 Rīgas Domā,
Svētdien, 7. aprīlī, 2019, plkst. 14.00 Rīgas Sv. Pāvila luterāņu baznīcā,
Svētdien, 14. aprīlī, 2019, plkst. 16.00 Aizputes Sv. Jāņa luterāņu baznīcā,
Pirmdien, 22. aprīlī, 2019, plkst. 16.00 Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcā,
Sestdien, 26. maijā, 2019, plkst. 17.00 Ugāles luterāņu baznīcā.

Lasīt vairāk

Klusa nakts, svēta nakts

Svinot Franca Ksavera Grūbera (Franz Xaver Gruber) Ziemassvētku dziesmas KLUSA NAKTS, SVĒTA NAKTS divsimto jubileju, no 2018. gada 9. līdz 26. decembrim  septiņās Latvijas baznīcās viesosies vokālā grupa PUTNI, ģitārists Matīss ČUDARS, klavesīniste Ieva SALIETE un klarnetists Jēkabs NĪMANIS. Koncerta programmā ietverti vairāki jauni "Klusa nakts, svēta nakts" aranžējumi, Matīsa Čudara un Jēkaba Nīmaņa jaundarbi un citas Ziemassvētku dziesmas jaunās skaņās.

Svētdien, 9.12. plkst. 17.00 Ķekavas Ev. luteriskajā baznīcā
Piektdien, 14.12  plkst. 19.00 Ogres Ev. luteriskajā baznīcā
Svētdien, 16.12. plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes Ev. lut. baznīcā
Sestdien, 22.12. plkst. 19.00 Smiltenes Ev. luteriskajā baznīcā
Svētdien, 23.12. plkst  18.00 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē
Otrdien, 25.12. plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
Trešdien, 26.12. plkst.  17.00 Dobeles Ev. luteriskajā baznīcā

Ornamenti

Pirmdien, 2018. gada 1. oktobrī VEF Kultūras pilī ar jaunu koncertprogrammu ORNAMENTI vokālā grupa PUTNI svinēs 25 gadu jubileju. Koncerts būs muzikālu un vizuālu rakstu meditācija, kas atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā ietvers klausītājus no visām pusēm. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs. Koncerta sākums plkst. 19.00.

Sv. Hildegardes dziedājumi Rīgā

Pirmdien, 2018. gada 17. septembrī, plkst. 20.00 Rīgā, Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā notiks vokālās grupas PUTNI un ērģelnieka Jāņa Pelšes koncerts HILDEGARDES DZIEDĀJUMI. Programma ir veltījums izcilās viduslaiku mistiķes un komponistes Bingenes Hildegardes (Hildegard von Bingen) 920 gadu jubilejai un to varēs dzirdēt arī festivāla "Zemgales ērģeļmūzikas dienas" ietvaros: 6. oktobrī plkst. 16.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā, 7. oktobrī plkst. 12.00 Zaļenieku baznīcā un 14. oktobrī plkst. 11.30 Sesavas baznīcā.

Mūzika un dzeja

"Dzejas dienu" noskaņās Vokālā grupa PUTNI, pianiste Līga Kārkliņa, čelliste Agate Ozoliņa un dzejniece Madara Gruntmane tiksies mūsdienu mūzikas un dzejas koncertprogrammā, kurā skanēs latviešu jaunās paaudzes komponistu Kristapa Pētersona un Santas Ratnieces darbi, Pētera Plakida instrumentālie opusi, Kanādā dzīvojošās Ērikas Jostes romantiskā mūzika un nīderlandiešu komponistes Vanesas Lannas dziesmas.

Vijas Vētras jubilejas koncerts

Pirmdien, 2018. gada 18. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē sveiksim jubilejā dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru koncertā "Ja tu esi dejā, tu esi Dievā". Koncerts būs Vijas Vētras veltījums Latvijai valsts simtgadē, pašai māksliniecei svinot 95 dzīves un 75 skatuves gadus. Koncertā piedalīsies vokālā grupa "Putni", saksofonists Artis Gāga, aktrise Raimonda Vazdika, Vijas Vētras deju grupa "Rituāls", Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas", Indijas klasiskās mūzikas grupa Sergeja Ancupova vadībā, čellists Kārlis Auzāns, mākslinieks Kaspars Bindemanis.

Lasīt vairāk

Sv. Hildegardes dziedājumi Latgales dievnamos

No 2018. gada 12. līdz 27.maijam vokālā grupa PUTNI un ērģelnieks Jānis Pelše viesosies Latgales dievnamos ar koncertprogrammu SV. HILDEGARDES DZIEDĀJUMI. Programma ir veltījums izcilās viduslaiku mistiķes un komponistes Bingenes Hildegardes (Hildegard von Bingen) 920 gadu jubilejai un tajā galvenokārt ietverti Hildegardes dziedājumi, kas veltīti Dievmātei ("De Sancta Maria"), renesanses laika ērģeļmūzikas skaņdarbi un dziesmas latviešu valodā, kuru autori ir senās un baznīcas mūzikas pārzinātāji Georgs Pelēcis un Andrejs Selickis.

Lasīt vairāk

PUTNI koncertē ASV

No 2018. gada 1. līdz 12. martam vokālā grupa PUTNI un koklētāja Anda Eglīte viesojās Amerikas Savienotajās valstīs, sniedzot koncertus un meistarklases latviešu un ārzemju publikai, kā arī piedaloties Ziemeļrietumu kordiriģentu asociācijas (Northwest ACDA) konferencē. Koncertturnejas laikā notika koncerti Latviešu centros Sietlā un Portlandē, koncerts un meistarklases Ziemeļrietumu kordiriģentu asociācijas konferencē Portlandē, Oregonas pavalstī, kā arī meistarklases par latviešu folkloras tradīcijām, Dziesmu svētku vēsturi un latviešu jaunāko mūziku Vašingtonas universitātes dažādu fakultāšu studentiem.

Lasīt vairāk

Zvaigžņu lietus

2018. gada 26. februārī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018" ieskaņas koncertā ZVAIGŽŅU LIETUS jaunā skanējumā būs dzirdami Zigmara Liepiņa operas "Turaidas roze" fragmenti, Jura Kulakova grupas "Pērkons" populārās dziesmas, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Artura Maskata, Alvila Altmaņa sacerējumi. Anna Veismane šim notikumam veidojusi aranžijas, kas jau zināmo komponistu daiļradi ļauj iepazīt nedzirdētā ietērpā.

Lasīt vairāk

Ziemas saulgriežu dziesmas

Vokālās grupas PUTNI ierakstu kolekciju šajā decembrī papildinājis jauns albums ZIEMAS SAULGRIEŽU DZIESMAS. Tajā ieskaņoti mūsdienu latviešu autoru īpaši PUTNIEM komponēti skaņdarbi, kuru pamatā ir latviešu tautas dziesmu viedums par Ziemassvētku laiku. Gaidīsim Jūs CD atvēršanas svētkos piektdien, 2017. gada 22. decembrī, plkst. 16.30 reto grāmatu veikalā "Gunas grāmatas" Barona ielā 19!

Lasīt vairāk


Brīnumu laiks

Šajā decembrī (2017) aicinām satikties jaunā adventa programmā BRĪNUMU LAIKS, kurā vokālās grupas PUTNI un ģitāristu Kaspara Zemīša un Andrē Santoša (Portugāle) izpildījumā izskanēs Eiropā un pasaulē populāras Ziemassvētku un adventa laika dziesmas, šitāristu oriģināldarbi jaunos aranžējumos un trīs pirmatskaņojumi: Marītes Lodziņas "Garīgo dziesmu cikls", A. Santoša "Sešas dziesmas sieviešu ansamblim" un intuitīvās mūzikas aizsācējas Latvijā, komponistes Marinas Gribinčikas vokāli instrumentālā noskaņu glezna "Brīnumu laiks".

Lasīt vairāk

Rīgas Latviešu biedrībai 150

2018. gadā – Latvijas simtgades gadā – senākā latviešu kultūras un izglītības organizācija – Rīgas Latviešu biedrība (RLB) svinēs savu 150. jubileju. Jubilejas gads tiks svinīgi atklāts jau 2017. gada 24. oktobrī ar jubilejas gada ieskaņas brokastīm, kurās piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis un kuru laikā tiks prezentēti RLB jubilejas gada galvenie notikumi un aktivitātes, kā arī nominēti jubilejas gada atbalstītāji, kuri atvēlējuši savus pakalpojumus, ražojumus un finanšu līdzekļus RLB atbalstam. Vokālā grupa PUTNI, pārstāvot arī citus RLB radošos kolektīvus, brokastu viesus priecēs ar muzikālu priekšnesumu.

Sapņu zvēri

2017. gada 14. oktobrī vokālā grupa PUTNI aicina uz  elektroakustisko koncertu SAPŅU ZVĒRI, kas plkst. 13.30, 14.30 un 15.30 notiks kluba ONEONE pagrabā, Šarlotes ielā 18. Koncerts ietilpst Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA projektā ČETRAS TELPAS un tajā skanēs latviešu komponista Platona Buravicka speciāli festivālam radītais  jaundarbs "Sprut", kas rakstīts astoņām balsīm un oktofoniskajai elektronikai. Par savu jaundarbu Platons Buravickis saka: “Tas ir stāsts par noslēpumainu, būtni ar globālām, mantkārīgam un dažkārt pat šausminošām idejām. Tomēr ar visu savu baisumu šī būtne mēdz būt arī gādīga - vienam palīdz, otru apēd, ļauj vienam apēst otru, lai tas kļūtu stiprāks un lielāks un pēc tam viņu varētu apēst. Šī būtne nav ļauna, tā ir viņas būtība un bioloģija. Tā cieš un nevar neko sev padarīt, tā grib mīlēt, bet nav ko. Atliek tikai dziedāt...”

Vārds un mūzika. Dada

Koncertizrāde VĀRDS UN MŪZIKA. DADA iepazīstina ar vienu no savdabīgākajiem laikmetīgās mākslas virzieniem - dadaismu, kas radies 20. gs. sākumā kā protests pret tolaik pastāvošo estētiku mākslā un Pirmā Pasaules kara šausmām.

Koncerti "Latvijai 100" projekta "Skolas soma" ietvaros:
27. septembrī, 2017, pl. 13.30 Juglas vidusskolā
11. decembrī, 2017, pl. 12.00, Ventspils novada Popes kultūras namā
13. decembrī, 2017, pl. 9.30 Vircavas viduskolā
13. decembrī, 2017, pl. 13.15 Limbažu Kultūras namā

Putni Austrijā

Ar nepacietību gaidām mūsu koncertu Stadtpfarrkirche Hallein, Austrijā, 2017. gada 22. jūnijā, pl. 19.30, kur piedalīsimies festivālā „Halleiner Kulturtage”, kura tēma šogad ir “Stiprās sievietes – mākslinieces”. 

Programmā: Patricia Van Ness, Mårten Jansson, Gustav Holst, Juris Ābols, André Santoss, Dzintra Kurme – Gedroica, Uģis Prauliņš, Maija Einfelde, Juris Kļava, Mārtiņš Aldiņš, Valts Pūce, Pēteris Vasks.

Mūzika Adventā

2016. gada 16. decembrī plkst. 19.00, Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcā programmā MŪZIKA ADVENTĀ. FRANČU BAROKS UN JAUNDARBI satiksies profesionāli Rīgas mūziķi – Spīķeru kvartets, vokālā grupa PUTNI un ērģelnieks Aigars Reinis, kas guvuši panākumus un ievērību ikdienā aktīvi darbojoties katrs savā mūzikas žanrā.

Programma veltīta jaunākajai Baltijas reģiona garīgajai mūzikai un virtuozajām franču baroka pērlēm un veidota kā Adventa lūgšana, sagatavojot sevi gaidāmajam Ziemassvētku brīnumam.

Lasīt vairāk

Četri Ziemassvētku koncerti

No 2016. gada 27. novembra līdz 27. decembrim tiekamies četros Ziemassvētku koncertos Jumpravā, Mazsalacā, Alūksnē un Liepājā!
Koncertprogrammā ZIEMASSVĒTKU DZIESMAS apkopotas gan pašmāju, gan ārzemju autoru skaistākās kompozīcijas, kurās organiski mijiedarbojas sakrālā un folkloras tradīcija, kas Eiropā gadsimtiem ilgi pastāvējušas līdzās.

Koncertā piedalās vokālā grupa PUTNI un Jekaterina Suvorova (arfa), solistes - Iveta Romancāne, Agnese Urka un Ilona Dzērve - Tālute.

Lasīt vairāk

Saules skaņas

Pirmdien, 2016. gada 24. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē ar koncertu SAULES SKAŅAS savu 50 gadu jubileju svinēs latviešu komponiste Marina Gribinčika. Koncertā jubilāres darbus atskaņos vokālā grupa PUTNI, trio ART-i-SHOCK, koklētāja Anda Eglīte un izcilais soprāns Iveta Romancāne.

Hildegarde un dziedināšana

No 2016. gada 10. līdz 23. jūnijam Latvijas un Zviedrijas baznīcās notiks vokālās grupas PUTNI un viduslaiku mūzikas speciālistes KRISTI KETAS (Cristi Catt, ASV) koncerti un meistarklases HILDEGARDE UN DZIEDINĀŠANA. 

Lasīt vairāk

Andrim Eniņam 70


Trešdien, 2016. gada 1. jūnijā, plkst. 18 Liepājas teātrī ar koncertuzvedumu LAI SKAN! svinēsim komponista Andra Eniņa 70 gadu jubileju. Koncertā piedalīsies mākslinieki, kuri sadarbojušies ar Andri Eniņu dažādās programmās un tagad apvienojušies aizraujošā pasaku ceļojumā lieliem un maziem. 

Skaistākās Ziemassvētku dziesmas

Skaistākās Ziemassvētku dziesmas sieviešu balsīm trīs koncertos trīs Latvijas pilsētās (2015): 
Sestdien, 5. decembrī Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”
Svētdien, 6. decembrī Ventspils Baptistu baznīcā
Svētdien, 13. decembrī Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Koncerta centrā būs divu angļu komponistu – Bendžamina Britena (Benjamin Britten, 1913 – 1976) un Džona Ratera (John Rutter, 1945) – dziesmu cikli sieviešu balsīm un arfai, kas ieguvuši plašu klausītāju atzinību visa pasaulē to unikāli skaistās, virtuozās un kolorītās mūzikas dēļ.

Lasīt vairāk


Dzejas dienas Ērmaņmuižā

Sestdien, 2015. gada 12. septembrī plkst. 16.00 vokālā grupa PUTNI kopā ar dzejnieku Jāni Rokpelni uzstāsies Dzejas dienām veltītā programmā Ērmaņu muižā. Programmā Ērikas Jostes pirmatskaņojums, Kristapa Pētersona, Uģa Prauliņa, Valta Pūces, Jura Ābola un citu komponistu darbi, kā arī Jāņa Rokpeļņa dzeja. Piedalās čelliste Agate Ozoliņa.

Toccata alla fantasia

Aicinām uz ikgadējo programmu TOCCATA ALLA FANTASIA Rīgas Domā svētdien, 2015. gada 23. augustā plkst. 19.00! Programmā tokātas ērģelēm un "Kyrie" garīgie dziedājumi, ko sacerējuši J.S.Bahs, Bingenes Hildegarde, M.Rosi, D.Bukstehūde, Š.M.Vidors, G.Mufats, A.Kaplē, Dž.Taveners, P.van Nesa, O.Harkovijs, R.Jermaks, Im.Ramiņš. Piedalās Jānis Pelše (ērģeles) un vokālā grupa PUTNI.

Muzikālās brokastis Siguldā

Svētdien, 2015. gada 5. jūlijā plkst. 11.00 vokālā grupa PUTNI viesosies Siguldas Jaunās pils dārzā, kur kopā ar pianistu Māri Treiju un čellisti Agati Ozoliņu uzstāsies koncertciklā "Muzikālās brokastis".
Koncertā skanēs dziesmas, kuras vieno mīlestības tēma. Izcilā komponista Ludviga van Bēthovena darbi mīsies ar Latvijā pazīstamo dziesmu autoru Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijām. Koncertā izskanēs arī Marinas Gribinčikas jaundarbs, dziesmu cikls džeza pianistam un balsīm ar šīgada jubilāres Aspazijas dzeju.

Mātes diena

Aicinām uz koncertiem MĀTES DIENA. KLĀTBŪTNE svētdien, 2015. gada 10. maijā plkst. 12.00 Koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" un plkst. 14.30 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē!

Programmā dzirdēsiet divu Latvijā populāru un iemīļotu bērnu dziesmu autoru – Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijas jaunos aranžējumos, kā arī komponistes Marinas Gribinčikas jaundarbu vokālam ansamblim un džeza pianistam. Raiņa un Aspazijas dzejoļus lasīs Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas studente Laura Atelsone. Muzicēs vokālā grupa PUTNI un pianists Māris Treijs. Uzveduma režisore Dace Kravale.Ieeja brīva!

Līsistrate Šveicē


Šonedēļ tiekamies "Līsistrates" izrādēs Šveicē (2014): 23., 24., 26., 27. oktobrī Gare du Nord Bāzelē,
30. oktobrī Theater Rigiblick, Cīrihē.

Lasīt vairāk

Claybird's Lullaby


Piektdien, 2014. gada 10. oktobrī plkst. 18.00 aicinām uz koncertsarunu Anglikāņu baznīcā, kur notiks Santas Ratnieces jaundarba CLAYBIRDS LULLABY (MĀLA PUTNU ŠŪPUĻDZIESMA) pirmatskaņojums.

Lasīt vairāk

Ziemeļu impresijas


Sestdien, 2014. gada 23. augustā gaidām visus Kuldīgā, kur festivāla VIA BALTICA ietvaros dzirdēsiet divus pasaules pirmatskaņojumus (M.Gribinčika, O.Harkavijs), kā arī citu Baltijas un Ziemeļvalstu komponistu darbus (K.Pētersons, V.Pūce, J.Ābols, P.Plakidis, P.Vasks, M. Jansons, K.Saariaho). Rīgā jauno programmu atskaņosim svētdien, 28. septembrī plkst. 14, Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.

Lasīt vairāk

Garīgās mūzikas koncerts Sātos


Līsistrates pirmizrāde


Piektdien, 2014. gada 14. februārī, un sestdien, 15. februārī, Dzelzceļa muzejā būs skatāms Latvijas un Šveices mākslinieku kopīgi veidotais projekts – kameroperu diptihs LĪSISTRATE. 16. februārī izrādi varēs noskatīties arī Liepājas teātrī, bet vēlāk mākslinieki iestudējumu rādīs arī Šveicē.

Lasīt vairāk

Top jauna opera


Mūziķi un mākslinieki no Latvijas, Šveices un Vācijas apvienojušies starptautiskā projektā, lai radītu kopēju mūsdienu kameroperu iestudējumu, iedvesmojoties no Aristofana lugas Līsistrate (411.g.p.m.ē.).

Lasīt vairāk

Magnificat


Svētdien, 2013. gada 1. decembrī plkst.17 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā aicinām uz koncertu MAGNIFICAT, kurā skanēs B.Britena "Saulgriežu dziesmas" (A Ceremony of Carols) un citi J.Brāmsa, J.Vītola, J.G.Mītela un V.A.Mocarta skaņdarbi.
Koncertā uzstāsies arī diriģents un ērģelnieks Stīvens Smits (Šveice), Jolanta Suvorova (arfa), Ilze Reine (ērģeles) un Kalvis Etkins (mežrags).

Buramdziesmas

Trīs koncertos no 2013. gada 26. līdz 28. novembrim vokālā grupa PUTNI kopā ar instrumentālo ansambli "Ensemble Camerata Variabile" no Bāzeles (Šveice) atskaņos šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes (Helena Winkelman) jaundarbu BURAMDZIESMAS, kas savu pasaules pirmatskaņojumu šovasar ar lieliem panākumiem piedzīvoja "Alpentoene" festivālā Šveicē.

Lasīt vairāk

Divas dienas Brēmenē

Brīvības sajūta Baltā naktī

Baltajā naktī aicinām satikties Ziemeļblāzmā koncertprogrammā BRĪVĪBAS SAJŪTA BALTĀ NAKTĪ! Koncertos skanēs Valta Pūces un Uģa Prauliņa mūzika ar Ingas Gailes un Raimondas Vazdikas dzeju.

Koncerti: sestdien, 2013. gada 7. septembrī plkst. 19 un plkst. 21. Ieeja bez maksas.

Piedalās vokālā grupa "Putni", Normunds Kalniņš (taustiņinstrumenti), Artis Gāga (saksofons), Aivars Meijers (kontrabass). Daces Pūces režija un videoprojekcijas.

Putni un Balts Cīrihē


Trešdien, 2013. gada 21. augustā īpašā kopkoncertā satiksies vokālā grupa PUTNI no Rīgas un latviešu koris BALTS no Cīrihes.

Koncertā skanēs Kristapa Pētersona, Jāņa Mediņa un Pētera Vaska darbi, kā arī dziesmas par putniem. Diriģenti Antra Dreģe, Gunta Smirnova un Raitis Grigalis. Čella solo Mārcis Kuplais.

Pieci koncerti Šveicē

Aicinām uz koncertiem Šveicē:

  • 16. augustā, 2013, plkst. 19.30 Abbatiale de Romainmôtier, Romenmotjē
  • 17. augustā, 2013, plkst. 20.00 Kirche St. Martin Altdorfā
  • 18. augustā, 2013, plkst. 20.00 Zinzendorfhaus, Bāzelē
  • 20. augustā, 2013, plkst. 19.30 Reformierte Kirche, Āravā
  • 21. augustā, 2013, plkst. 19.30 Reformierte Kirche St. Peter, Cirihē
Sestdien, 17. augustā Sv. Martina baznīcā Altdorfā starptautiskā festivāla "Alpentoene" ietvaros vokālā grupa PUTNI kopā ar ansambli "Camerata Variabile Basel" atskaņos šveciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes jaundarbu BURAMDZIESMAS ("Zauber- und Bannsprueche aus alter Zeit").

Papīra putni

Aicinām uz mūsu jaunā kompaktdiska PAPĪRA PUTNI prezentācijas koncertu ceturtdien, 2013. gada 23. maijā Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē! Programmā mūsu skaistākās dziesmas!

Putniem 20

Piektdien, 2013. gada  8. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu Biedrības Baltajā zālē notiks vokālās grupas PUTNI 20 gadu jubilejas sezonas atklāšanas koncerts SIEVIEŠU DIENA. Koncertā skanēs Gundegas Šmites, Kaijas Saariaho, Silvijas Silavas, Evijas Skuķes, Indras Rišes, Marinas Gribinčikas, Ulrikes Meijeres-Šponas, Natālijas Mundas, Dzintras Gedroicas, Keiko Abes, Lūcijas Garūtas un citu komponistu mūzika.

Piedalās vokālā grupa PUTNI, Dace Cerbule (kokle), Kristaps Pētersons (kontrabass), Andis Klučnieks (flauta), Aija Ziņģīte (klavieres), Edgars Vaivods (vibrofons, marimba). Koncerta režisore Zane Kreicberga.