Korāļprelūdijas Ziemassvētkiem

Sestdien, 2022. gada 3. decembrī, plkst. 18.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā cikla Ielūdz Ģertrūde un Zauers ietvaros notiks koncerts KORĀĻPRELŪDIJAS ZIEMASSVĒTKIEM, ko kopīgi veidojuši vokālā grupa PUTNI (vadītāja Antra Dreģe), Kristīne ADAMAITE (ērģeles), Artūrs BĒRZIŅŠ (trombons) un Gatis GORKUŠA (trompete). Programmā skanēs ērģeļdarbi un Ziemassvētku laika korāļi Madaras Pētersones aranžējumos. Vienlaikus šis būs vokālās grupas PUTNI projekta GADS AR PUTNIEM vienpadsmitais un noslēdzošais koncerts.

Programma veltīta nozīmīgam baznīcas mūzikas žanram – korālim, kurā radīts īpaši daudz skaistu Ziemassvētku dziesmu. Koncertā skanēs gan dižā baroka meistara Johana Sebastiāna Baha, gan Johannesa Brāmsa, Bērta Matera, Aivara Kalēja un citu autoru darbi par populāru Adventa un Ziemassvētku laika korāļu tēmām, kā arī latviešu komponistes Madaras Pētersones īpaši šim koncertam un izpildītāju sastāvam veidotie aranžējumi. Turklāt vienkopus būs dzirdamas korāļu melodiju dziedātās un instrumentālās versijas, kas sakārtotas, iedvesmojoties no Baha 18. gadsimtā radītā kanoniskā darba Ērģeļgrāmatiņa (Orgelbuchlein), kur korāļprelūdijas dažādās kompozīcijas tehnikās pierakstītas baznīcas gada secībā.

Lasīt vairāk

Cīrulis un PUTNI

Piektdien, 2022. gada 25. novembrī, plkst. 19.00 Krustpils pilī notiks koncertprogrammas CĪRULIS UN PUTNI pirmatskaņojums. Tas būs projekta GADS AR PUTNIEM desmitais koncerts, un šoreiz vokālā grupa PUTNI muzicēs kopā ar komponistu un pianistu Edgaru CĪRULI un sitaminstrumentālistu Ēriku MIEZI, saviem klausītājiem piedāvājot veldzējoši skaistus senās un mūsdienu mūzikas opusus un improvizācijas.

Koncerta muzikālo programmu radījis viens no šībrīža spilgtākajiem Latvijas jaunās paaudzes mūziķiem – džeza pianists un komponists Edgars CĪRULIS, kurš uzrakstījis jaundarbu MANTOJUMI klavierēm, sieviešu balsīm un sitaminstrumentiem ar Ineses ZANDERES dzeju, kā arī aranžējis vairākus senās mūzikas  autoru – Johannesa Okegēma (Johannes Ockeghem), Lukas Marencio (Luca Marenzio), Orlando Gibonsa (Orlando Gibbons), Tomasa Tomkinsa (Thomas Tomkins) un Viljama Bērda (William Byrd) šedevrus.

Ieeja koncertā ar Jēkabpils pils biļetēm.  Biļešu cena – 5 eiro. Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, sadarbībā ar Jēkabpils Vēstures muzeju.

Lasīt vairāk

AFEKT Tartu

Sestdien, 2022. gada 29. oktobrī, kopā ar Ievu SALIETI un Arvīdu KAZLAUSKU un trīs jaundarbu pasaules pirmatskaņojumiem dodamies uz IGAUNIJU, kur notiek laikmetīgās mūzikas festivāls AFEKT! Mūsu koncerts būs Tartu Jāņa baznīcā plkst. 18.00. Pirmoreiz skanēs Madaras PĒTERSONES “Endless Breath”, Toivo TULEVA “Aufstieg” un Marias KĒRVITSAS “Love Poem”.

Dziedāsim arī ukraiņu komponista Oļeha HARKAVIJA “Kyrie”, lietuvietes Ramintas ŠERKŠNĪTES “Adieu” un mūsu autoru Santas RATNIECES “Mira”, Sabīnes ĶEZBERES “Tanka”, Gundegas ŠMITES “Aurum” un Andra DZENĪŠA “Pierrot”.

Lasīt vairāk

Tiks atjaunotas vēsturiskās VEF ražotās HAMMOND ērģeles

HAMMOND ir nozīmīgs vārds mūzikas instrumentu pasaulē. Latvijai īpašs ir fakts, ka šī slavenā zīmola elektriskās ērģeles ar mākslinieka Ādolfa Irbītes dizainu 1937. gadā ražotas arī Valsts elektrotehniskajā fabrikā (VEF). Līdz šim saglabājušies vien trīs Rīgā darinātie HAMMOND instrumenti – viens no tiem ir Liepājas Lutera baznīcas elektriskās ērģeles, kurām nepieciešama restaurācija.

Lasīt vairāk

"Hildegardes meditācija" Jelgavā

HILDEGARDES MEDITĀCIJA ir programma, kas, harmonizējot ārējo un iekšējo pasauli, centrēta "zaļā garīguma" pārstāves, viduslaiku vizionāres, mūķenes, dziednieces un komponistes BINGENES HILDEGARDES (1098–1179) mūzikā.  Sestdien, 2022. gada 24. septembrī, plkst. 14.00 programma skanēs Jelgavas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM pilsētā

Mūsdienu kultūras foruma BALTĀ NAKTS ietvaros sestdien, 2022. gada 3. septembrī, plkst. 22.00 pie VEF Kultūras pils skanēs programma AR PUTNIEM PILSĒTĀ. Koncerts iecerēts kā iekļaušanās urbānajā vidē, veidojot savdabīgu kopmuzicēšanu ar pilsētas skaņām - 1. tramvaju, garāmgājējiem, garāmbraucošiem auto un, protams, pilsētas putniem, kuru balsis vēlamies sadzirdēt caur pilsētas trokšņiem.

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM mežā

Sestdien, 2022. gada 20. augustā, dosimies uz Tērveti, kur notiks Vides stāstu dienas SVĒTKI MEŽA ĶĒNIŅAM UN SPRĪDĪTIM. Latvijas valsts mežu dabas parkā muzicēsim no plkst. 15.00, un šoreiz sadziedāsimies ar putniem, kas mīt mežā.

Kopā ar vokālo grupu PUTNI uzstāsies saksofonists Arvīds KAZLAUSKS, klavesīniste Ieva SALIETE, flautiste Ieva NĪMANE un rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns VARDE, kurš programmai AR PUTNIEM MEŽĀ sagatavojis atkal jaunus stāstus!

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM pie ūdens

Sestdien, 2022. gada 6. augustā, viesosimies Alūksnē, kur pilsētas svētku ietvaros plkst. 17.00 muzicēsim Muižas parkā pie Putnu paviljona.

Programmā - stāsti par putniem un sadziedāšanās ar tiem, šoreiz tuvāk iepazīstot tieši ūdens putnus. Koncertā piedalās vokālā grupa PUTNI, komponiste Madara PĒTERSONE, saksofonists Arvīds KAZLAUSKS, klavesīniste Ieva SALIETE, flautiste Ieva NĪMANE un rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns VARDE.

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM pļavā

Putni ir daļa no dabas, kas turpina savu ritmu neatkarīgi no citiem procesiem pasaulē. Putni pielāgojas dabas procesiem, migrē, atbilstoši gadalaiku ciklam dodas uz piemērotām vietām un atkal atgriežas, priecējot mūs ar savām dziesmām.

Sestdien, 2022. gada 4. jūnijā, plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā koncertā AR PUTNIEM PĻAVĀ saudzīgi viesosimies putnu valstībā, iekļaujoties dabā, tās skaņās, vērojot, saredzot un izzinot. 

Lasīt vairāk

"Hildegardes meditācija" Cēsīs

Mākslas festivāls CĒSIS, kas notiek no 2022. gada 9. jūlija līdz 14. augustam, kā vienmēr, priecē ar kvalitatīvu, bagātīgu un krāšņu programmu. Šogad ar šīgada jauniestudējumu - koncertu HILDEGARDES MEDITĀCIJA festivālā piedalīsies arī vokālā grupa PUTNI. Programma skanēs Cēsu Sv. Jāņa baznīcā piektdien, 5. augustā, plkst. 19.00

Koncertā kopā ar PUTNIEM muzicēs ērģelniece Kristīne ADAMAITE, dziesminiece Anta EŅĢELE un sitaminstrumentāliste Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA. Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/117719

Lasīt vairāk

Ar PUTNIEM Vidzemē

Aicinām nobalsot par mūsu projektu AR PUTNIEM VIDZEMĒ, lai 2022. gadā tiktos 3 koncertos Siguldā, Cēsīs un Alūksnē, kur muzicēsim kopā ar komponisti Madaru Pētersoni, saksofonistu Arvīdu Kazlausku, klavesīnisti Ievu Salietu un blokflautisti Ievu Nimani. Īpaši projektam īsstāstus par putniem raksta Rvīns Varde, rakstnieks, putnu fotogrāfs un LTV raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs, kurš mums palīdzēs saudzīgi iekļauties dabā un un sarunāties ar vidi mūzikas valodā.

Balsot var līdz 24. aprīlim vietnē https://balso.vidzeme.lv/node/525, autorizējoties ar kādu no portāla www.latvija.lv autentifikācijas līdzekļiem. Lai balss tiktu ieskaitīta, jānobalso kopumā par 3 projektiem. Paldies par iesaistīšanos un Jūsu balsi!

AR PUTNIEM VIDZEMĒ ir daļa no mūsu šīgada lielā projekta GADS AR PUTNIEM, kurā, tuvojoties mūsu 30. jubilejas sezonai, tiekamies ar klausītājiem visā Latvijā, pēc pandēmijas perioda atceroties, cik būtiska cilvēka iekšējai labsajūtai un harmoniskai dzīvei savā ķermenī un sabiedrībā ir apkārtējā vide un daba.

Karnevāls ar PUTNIEM

Ceturtdien, 2022. gada 21. aprīlī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā koncertā KARNEVĀLS AR PUTNIEM godināsim vienīgā latviešu dadaista, humorpilnā un huligāniskā sava ceļa gājēja, komponista JURA ĀBOLA piemiņu. Ābola muzikālo mantojumu koncertā ļaus iepazīt vokālā grupa PUTNI, flautu kvartets KARNEVĀLS un pianiste Kristīne PAULA, savukārt aktieris Varis KLAUSĪTĀJS sniegs iespēju ieskatīties komponista oriģinālajos tekstos un vēstulēs, kas vērtējamas kā unikāls epistulārs un arī vizuāls mantojums.

Lasīt vairāk

Hildegardes meditācija 

“Ir kāds spēks no mūžības un šis spēks ir zaļš. No zaļā ir radītas debesis un zeme, un viss pasaules skaistums. Nav neviena radījuma, kurā mītošais iekšējais starojums nebūtu nācis no Dieva zaļā spēka.” Tā par pasauli un tās dzīvības procesiem saka BINGENES HILDEGARDE – viduslaiku vizionāre, mūķene, dziedniece un komponiste, kuras darbus trešdien, 2022. gada 9. martā, plkst. 19 dzirdēsim Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā programmā HILDEGARDES MEDITĀCIJA. Koncertā piedalīsies vokālā grupa PUTNI, ērģelniece Kristīne ADAMAITE, dziesminiece Anta EŅĢELE un sitaminstrumentāliste Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA.

Lasīt vairāk

Gads ar PUTNIEM

Pandēmijas gadi ir pierādījuši, cik būtiska cilvēka iekšējai labsajūtai un harmoniskai dzīvei savā ķermenī un sabiedrībā ir apkārtējā vide un daba. Cilvēki kļuvuši redzīgāki un jūtīgāki pret procesiem, kas notiek mums apkārt. Vides piesārņojuma problēmas arvien nopietnāk tiek apspriestas globālā valdību līmenī. Sadraudzēties ar vidi sev apkārt, sajust sevi kā tās daļu, pilnvērtīgi dzīvot fiziskajā realitātē caur skaņu, vārdu, saskarsmi ir arī vokālās grupas PUTNI šī gada izaicinājums, tāpēc, tuvojoties mūsu 30. jubilejas sezonai, šogad esam ieplānojuši realizēt projektu GADS AR PUTNIEM.

Lasīt vairāk

HAMMOND ērģelēm saziedoti 912 eiro

2021. gada decembrī Rīgā un Liepājā notika divi koncerti Liepājas Lutera baznīcas HAMMOND ērģeļu remonta atbalstam, kuros instrumenta atjaunošanai tika saziedoti 912 eiro! Tā ir lieliska dāvana Ziemassvētkos un piektā daļa no restaurācijai nepieciešamās summas (5000 eiro).

Lasīt vairāk

Veltījums HAMMOND ērģelēm

Kā katru gadu, vokālā grupa PUTNI gatavo Ziemassvētku programmu, kas veltīta kādai īpašai tēmai. Šoreiz tas ir stāsts par Latvijā tapušām Hammond ērģelēm, ko savulaik Latvijas valsts vadītājs Kārlis Ulmanis uzdāvinājis Liepājas Lutera baznīcai un kam tagad nepieciešama restaurācija.

Ērģeļu atjaunošanas atbalstam 2021. gada 4. un 5. decembrī notiks koncerti Rīgā un Liepājā, kuros kopā ar PUTNIEM uzstāsies ATA ANDERSONA DŽEZA TRIO, soliste Beāte ZVIEDRE un ērģelniece Kristīne ADAMAITE. Koncertos skanēs arī “Hammond B-3” instruments, kas ir tuvs radinieks Lutera baznīcas ērģelēm. Programmā – baroka dižgaru J. S. Baha un G. F. Hendeļa opusi jaunās aranžijās un Ata Andersona oriģinālmūzika.


Lasīt vairāk

"Hildegardes sapņi" Beļģijā

Sestdien, 2021. gada 27. novembrī, viesosimies Beļģijā, kur kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti Garīgās mūzikas festivālā atskaņosim vienu no klausītāju iemīļotākajām programmām HILDEGARDES SAPŅI. Programmā arī viduslaiku autores iedvesmotie Evijas SKUĶES darbi. Koncerts notiks Arsonic koncertzālē, Monsā, sākums plkst. 20.00. Festivāla programma.pdf


NeoArte Polijā

Pirmdien, 2021. gada 25.  oktobrī, vokālā grupa PUTNI piedalīsies festivālā NEOARTE Gdaņskā, Polijā, kur  kopā ar poļu elektrisko stīgu instrumentu kvartetu NEOQUARTET atskaņos programmu ELECTRIC A CAPPELLA.

Vairāk

Electric a cappella

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA 2021. gadā svin 20 gadu jubileju. Kā ik gadu, arī šoreiz ARĒNĀ - vairāki latviešu autoru jaundarbu pirmatskaņojumi, arī otrdien, 19. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā, kur ar programmu ELECTRIC A CAPPELLA uzstāsties vokālā grupa PUTNI un elektrisko stīgu instrumentu kvartets NEOQUARTET (Polija).

Vairāk

Sprīdi virs zemes

Sestdien, 2021.gada 18. septembrī, plkst. 18 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks komponistes Indras RIŠES jubilejas autorkoncerts SPRĪDI VIRS ZEMES, kurā tiks atskaņoti mūziķu un klausītāju iemīļoti skaņdarbi, kas rakstīti dažādos laika posmos un aptvers aptuveni 20 radošā darba gadu periodu. Skaņdarbu izvēle ļaus izjust komponistes mūzikas stila un rokraksta attīstību, spēju atrast sev domubiedrus gan mūziķu vidū, gan starp klausītājiem. Indras Rišes iemīļotās tēmas ir daba, latviešu tautas folklora, sabiedriski aktuālas un garīga rakstura tēmas, un tās ir adresētas gan pašiem jaunākajiem, gan pieaugušiem klausītājiem.

Kopā ar jubilāri un solistiem Agnesi EGLIŅU, Sandi ŠTEINBERGU, Ivaru BEZPROZVANOVU, Aneti TOČU un Mārtiņu CIRCENI koncertā dziedās arī vokālā grupa PUTNI, ar prieku atkal atskaņojot autores kompozīcijas "Gaismas krusts"(2008) un "Tīrās blēņas" (2009). Koncertu vadīs muzikologs Dāvis EŅĢELIS. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Lasīt vairāk

Postkomunikācija. Sapņi. Šūpuļdziesmas

Noslēdzot trīs kamermūzikas koncertu ciklu Rīgas Latviešu biedrībā, vokālā grupa PUTNI kopā ar trombonistu Artūru BĒRZIŅU un kontrabasistu Staņislavu JUDINU piektdien, 2021. gada 10. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē atskaņos programmu POSTKOMUNIKĀCIJA. SAPŅI. ŠŪPUĻDZIESMAS.

Lasīt vairāk

Otrs. Koncertzāles "Latvija" jubileja

Sestdien, 2021. gada 24. jūlijā, Ventspilī ar dažādiem spilgtiem notikumiem tiks svinēts OTRS jeb atzīmēta koncertzāles “Latvija” divu gadu jubileja. “Otra” galvenais notikums būs divdaļīgs mūzikas un skatuves mākslas pieredzējums APOLLONS. MŪSZU DIREKCIJA. Tajā piedalīsies arī vokālā grupa PUTNI, kas plkst. 18.00 uzstāsies Lielajā laukumā.

Lasīt vairāk

Pilnmēness

Baudot siltās vasaras naktis, vokālā grupa PUTNI kopā ar kolēģiem-instrumentālistiem radījusi jaunu, debess spīdekļu iedvesmotu programmu PILNMĒNESS, kurā skanēs 20. un 21. gs. mūzikas darbi. Koncerts notiks otrdien, 2021. gada 20. jūlijā, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē vasaras koncertu cikla ietvaros. Tajā kopā ar PUTNIEM muzicēs Anda EGLĪTE (kokle), Ivars OZOLS (kontrabass) un Valters LĪCIS (sitaminstrumenti).

Lasīt vairāk

Mūzika vasaras vakarā

Ar koncertu MŪZIKA VASARAS VAKARĀ Ievas SALIETES, Matīsa ČUDARA, Dārtas PALDIŅAS, Jēkaba NĪMAŅA un PUTNU sniegumā sestdien, 2021. gada 19. jūnijā, plkst. 20.00, tiks atklāts vasaras koncertu cikls Rīgas Latviešu biedrībā.

Lasīt vairāk

Hildegardes sapņi

Meklējot jaunas pasākumu formas, kuras droši īstenot ierobežojumu laikā, vokālā grupa PUTNI un ērģelniece Kristīne ADAMAITE sadarbībā ar mācītāju Rinaldu GRANTU radījuši projektu HILDEGARDES SAPŅI, kas 2021. gada pavasarī izskanēs trīs Kurzemes baznīcās - Kandavā, Liepājā un Skrundā.


Lasīt vairāk

Ziedi koši, Latvija!

Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai vokālā grupa PUTNI kopā ar ģitāristu Jāni BĒRZIŅU, kontrabasistu Staņislavu JUDINU un Latvijas Nacionālā teātra aktieri Gundaru GRASBERGU velta muzikālu ziedu klēpi, ko otrdien, 2021. gada 4. maijā, plkst. 13.00 varēs noskatīties tiešraidē no Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems".

Lasīt vairāk

Pilsētas romance Bandcamp

Mūsu Bandcamp lapā ir tapis pieejams komponista Uģa Prauliņa dziesmu cikla PILSĒTAS ROMANCE (2010) ieraksts. Tā rašanos iespaidojis dzejnieces Ingas Gailes mūsdienīgais, patiesais un nesamākslotais pasaules skatījums. Pats autors savas kompozīcijas raksturo kā “caur jaunas sievietes prizmu, vientulības sajūtām un nerealizējušos piepildījumu urbānajā vidē radītus un tai veltītus skaņdarbus”, kas vienlaikus ir gan saturiski vienoti, gan patstāvīgi, gan apvienojami dažādās kombinācijās.

Izmantojot dažādas balsis un vokālos paņēmienus, dramaturģisko slodzi ciklā nes “Putni”, savukārt vīrišķo līdzsvaru veido saksofona, kontrabasa un taustiņinstrumentu trio Nika Gothama, Kristapa Pētersona un Normunda Kalniņa izpildījumā.

Mūzika klusumā. Koncerts Lielajā Piektdienā

Koncertprogramma MŪZIKA KLUSUMĀ, kas izskanēs piektdien, 2021. gada 2. aprīlī, plkst. 12.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils, ir veltījums laikam, kurā jau vairāk nekā 2000 gadu kristīgā tradīcija svin Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās notikumu – lielāko žēlastības apsolījumu un mīlestības apliecinājumu visiem, kas tic. Tas ir viens no centrālajiem notikumiem Jaunajā Derībā, kas līdzībās uzskatāmi parāda šo transformācijas ceļu caur apceri un klusumu uz gaismu, prieku un garīgu atjaunošanos.

Muzikālajā meditācijā, kurā izskanēs Andreja Selicka, Gevina Braiarsa, Mortena Jansona, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova, Raimonda Tigula kompozīcijas, kā arī tradicionālās korsikāņu mirušo mesas fragmenti, kopā ar PUTNIEM uzstāsies metālpūšaminstrumentu kvintets BRλSS Jāņa Porieša, Lielās mūzikas balvas laureāta par izcilu darbu ansamblī, vadībā.

Projekta filmēšanu un tiešraidi nodrošina projekta partneris “HDPD Productions & Dreams”. Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošina koncerta ieraksta saglabāšanu ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Lasīt vairāk

Sieviešu diena. Neparastie instrumenti

Pirmdien, 2021. gada 8. martā, plkst.19.00 Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā, koncertā, kuru kopīgi veidojušas un atskaņos desmit profesionālas mūziķes – vokālā grupa PUTNI un ērģelniece KRISTĪNE ADAMAITE, skanēs viduslaiku un renesanses mūzikas pērles.

Koncerta programmā iekļautas kompozīcijas, kuru autores ir divas spilgtas komponistes – SV. BINGENES HILDEGARDE (1098–1179) un latviešu jaunās paaudzes pārstāve EVIJA SKUĶE (1992). Izskanēs arī amerikāņu komponista Džeimsa Falcones (James Falzone) Bingenes Hildegardei veltītā kompozīcija un 13.–16. gs. ērģeļmūzika. Vokālos darbus kuplinās eksotiskā viduslaiku instrumenta simfonija (rataliras) un Latvijā darinātas bases skanējums, kā arī daudzi citi savdabīgas skaņas avoti – perkusijas, vibrotoni, 15 dažāda izmēra māla putni u.c., radot īpašu, mierpilnu un meditatīvu atmosfēru.

Lasīt vairāk


"Svēti un dzirkstoši" koncertieraksts

Klausītājiem pieejams tapis programmas “Svēti un dzirkstoši! Pasaules Tautu Ziemassvētki” (2019) koncertieraksts – aizraujošs ceļojums pa dažādu valstu un tautu Ziemassvētku muzikālajām tradīcijām, kurās savienojas folklora un kristīgās baznīcas liturģiskā mūzika. Programmā ietvertas portugāļu, armēņu, lībiešu, sicīliešu, meksikāņu, horvātu, serbu, bulgāru, maķedoniešu, latviešu un poļu Ziemassvētku dziesmas un instrumentālās melodijas komponista Jēkaba Nīmaņa aranžējumos. Ierakstā piedalās PUTNI un Jakob Noiman festival band.

Vairāk: https://putni.bandcamp.com/ 

Ziemas saulgriežu dziesmas digitālā formātā

Tuvojoties gada nogalei, esam sarūpējuši iespēju vokālo grupu PUTNI klausīties arī digitāli! Mūsu pirmais albums, kas šobrīd rodams internetā, ir ZIEMAS SAULGRIEŽU DZIESMAS: sešu komponistu - Valta Pūces, Daces Aperānes, Nika Gotema, Ērikas Jostes, Vitas Rudušas un Kristapa Pētersona - veltījums latviskajām saulgriežu tradīcijām. Ierakstā piedalās arī
Agate Ozolina
(čells),
Anda Eglite
(kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Miks Vilsons (flauta).


Vairāk par albumu: https://putni.bandcamp.com/releases

Nav naktī izdzisusi saule

Profesionāli Rīgas mūziķi – vokālā grupa PUTNI, ērģelnieks Aigars REINIS un čellists Valters PŪCE, kas guvuši panākumus un ievērību, ikdienā aktīvi darbojoties katrs savā mūzikas žanrā, satiksies koncertprogrammā NAV NAKTĪ IZDZISUSI SAULE, kas veltīta gaismas un tumsas tēmai mūzikā. Programma veidota kā Adventa lūgšana un muzikāla meditācija, sagatavojot sevi gaidāmajam Ziemassvētku brīnumam un gaismas atgriešanās priekam.

Programmas kopējā noskaņa ir meditatīva, dramatiskākas krāsas ienesot ar tumsas tēlu raksturojumiem mūzikā (Vidmantas Bartulis). Dinamiskākas saskaņas un ritmiskā faktūra raksturo Valta Pūces kompozīcijas un Valtera Pūces instrumentālās epizodes, savukārt dvēseliski piepildītas noskaņas varēs baudīt Pētera Vaska, Džoanas Šimko (Joan Szimko), Ērikas Jostes (Erika Yost) un vokālās grupas "Putni" dziedātājas Ievas Alenčikas kompozīcijās. Koncerta programmas centrā ir latviešu komponistes Mārītes Dombrovskas kompozīcija ”Garīgo dziesmu cikls ar latviešu dzejnieku tekstiem”, kas 2017. gadā rakstīts sieviešu vokālajai grupai un ērģelēm un šajā koncertā piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu.

Pirmizrāde svētdien, 2020. gada 6. decembrī plkst. 21.00. Koncerta ieraksts: https://ej.uz/nav-nakti-izdzisusi-saule

Stīgas. Balsis. Elektroakustika

Ar Uģa Prauliņa jaundarba pirmatskaņojumu svētdien, 2020. gada 29. novembrī, plkst. 17.00 translācijā no Rīgas Latviešu biedrības nama Baltās zāles startēs jauns, starptautisks projekts STĪGAS. BALSIS. ELEKTROAKUSTIKA, kurā turpmākajos gados Latvijā, Polijā un Skandināvijas valstīs plānots popularizēt Baltijas skaņražu jaunāko mūziku.

Projekts tiks realizēts, sadarbojoties diviem sastāva ziņā unikāliem kolektīviem – vokālajai grupai PUTNI un poļu elektrisko stīgu instrumentu kvartetam NEOQUARTET, kas šim izpildītāju sastāvam radītos baltiešu komponistu jaundarbus prezentēs laikmetīgās mūzikas festivālos Eiropā. Koncertu bez maksas būs iespējams noklausīties Rīgas Latviešu biedrības un vokālās grupas "Putni" mājaslapā un sociālo tīklu kontos. 

Lasīt vairāk

Flower Power

Koncertsezonas RĀMIE ŠOVI kulminācijā otrdien, 2020. gada 18. augustā, plkst. 19.30 Kalnciema kvartāls aicina uz IEVAS SALIETES, MATĪSA ČUDARA, JĒKABA NĪMAŅA un vokālās grupas PUTNI koncertu FLOWER POWER, kuru caurvij mīlestības un puķu tēma.

Programmā kā raibā puķu pļavā ietverta gan Matīsa Čudara un Jēkaba Nīmaņa oriģinālmūzika, gan Annas Veismanes aranžējumi neparasti kolorītam vokāli instrumentālam sastāvam (balsis, elektriskā ģitāra, klavesīns, basklarnete), tostarp, leģendārā Seal dziesma "Kiss from a Rose", Mārtiņa Brauna kordziesma "Ziedu kompozīcija", 16. gs. autoru madrigāli, hipsterīgi šarmantas 70-to gadu dziesmas un citas kompozīcijas. Jaunā programma tapusi pēc Berlīnes Senās mūzikas festivāla "Music Festival Potsdam Sanssouci" ierosinājuma, un šī būs pirmā reize, kad tā nonāks pie klausītājiem.
 
Koncertā piedalās Ieva Saliete (viduslaiku klavesīns), Jēkabs Nīmanis (klarnete), Matīss Čudars (elektriskā ģitāra) un vokālā grupa "Putni". Biļetes uz koncertu var iegādāties šeit. Koncerts tapis ar Rīgas Domes atbalstu.

Koncerta_FLOWER_POWER_programma.pdf

Svēti un dzirkstoši

Vokālā grupa PUTNI, komponists JĒKABS NĪMANIS un viņa grupa JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND aicina uz jaunu Ziemassvētku programmu SVĒTI UN DZIRKSTOŠI! Pasaules tautu Ziemassvētki, kas veltīta pasaules tautu Ziemassvētku tradīcijām. Programma no 2019. gada 14. līdz 27. decembrim, skanēs 10 koncertos Latvijas baznīcās un Ogres Kultūras centrā.

Lasīt vairāk

Balādes par ziediem

Starptautiskajā mūzikas dienā, 2019. gada 1. oktobrī, plkst. 19.00 Zirgu ielas koncertzālē izskanēs jauna koncertprogramma BALĀDES PAR ZIEDIEM, ko sagatavojusi vokālā grupa PUTNI, kura pagājušogad atzīmēja 25 gadu jubileju, ģitārists Jānis Bērziņš, kontrabasists Staņislavs Judins un komponiste Anna Veismane.

 Ģimenes diena Ogrē

Vokālā grupa PUTNI aicina tikties Ģimenes dienā Ogrē sestdien, 2019. gada 8. jūnijā,  plkst. 16.00!

Musica Divina Latvijas baznīcās

"Musica Divina" jeb "Dievišķā mūzika" – tas ir koncerts – lūgšana, ar dievkalpojuma secības iezīmēm, no grēku nožēlas līdz svētības saņemšanai. Programma veidota, iedvesmojoties no psalmu tekstiem un dažādos laikmetos dzīvojušo baznīcas tēvu un svēto rakstiem – vārdiem, ar kuriem tikusi uzrunāta ticīgo draudze.

Piektdien, 2019. gada 1. martā, plkst. 19.00 Rīgas Domā,
Svētdien, 2019. gada  7. aprīlī, plkst. 14.00 Rīgas Sv. Pāvila luterāņu baznīcā,
Svētdien, 2019. gada  14. aprīlī, plkst. 16.00 Aizputes Sv. Jāņa luterāņu baznīcā,
Pirmdien, 2019. gada  22. aprīlī, plkst. 16.00 Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcā,
Sestdien, 2019. gada  26. maijā, plkst. 17.00 Ugāles luterāņu baznīcā.

Lasīt vairāk