Mūzika klusumā. Koncerts Lielajā Piektdienā

Koncertprogramma MŪZIKA KLUSUMĀ, kas izskanēs piektdien, 2021. gada 2. aprīlī, plkst. 12.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils, ir veltījums laikam, kurā jau vairāk nekā 2000 gadu kristīgā tradīcija svin Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās notikumu – lielāko žēlastības apsolījumu un mīlestības apliecinājumu visiem, kas tic. Tas ir viens no centrālajiem notikumiem Jaunajā Derībā, kas līdzībās uzskatāmi parāda šo transformācijas ceļu caur apceri un klusumu uz gaismu, prieku un garīgu atjaunošanos.

Muzikālajā meditācijā, kurā izskanēs Andreja Selicka, Gevina Braiarsa, Mortena Jansona, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova, Raimonda Tigula kompozīcijas, kā arī tradicionālās korsikāņu mirušo mesas fragmenti, kopā ar PUTNIEM uzstāsies metālpūšaminstrumentu kvintets BRλSS Jāņa Porieša, Lielās mūzikas balvas laureāta par izcilu darbu ansamblī, vadībā.

Koncerta tiešraide būs skatāma: VEF Kultūras pils Youtube kanālā, VEF Kultūras pils Facebook lapā un VEF Kultūras pils mājas lapā.

Projekta filmēšanu un tiešraidi nodrošina projekta partneris “HDPD Productions & Dreams”. Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošina koncerta ieraksta saglabāšanu ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Lieldienu laiks ir kultūras tradīcijās balstīta robežšķirtne starp gada tumšākā laika - ziemas sezonas noslēgumu un  straujo dabas atmodu, kas aizsākas ar pavasara iestāšanos un ir sajūtama ik uz soļa – dabā un arī cilvēku noskaņojumā. Jebkura pāreja ir svarīgs mirklis, kas vienmērīgajā un bezkaislīgajā laika plūdumā tomēr iezīmē svarīgus pieturas punktus, kuros apstāties, izvērtēt, sagatavoties pirms došanās tālāk.

…Klusums mēdz būt vislabākā atbilde uz jautājumu. (Dalailama)
...Klusums ir ļoti svarīgs instruments. Klusums bombardē cilvēka apziņu daudz intensīvāk nekā visspēcīgākās bumbas, lādiņi vai trokšņi. (Juris Rubenis)
...Miers ir brīvība klusumā. (Cicerons)
…Klusums ir pilns mūzikas. Klusumā sāk skanēt dvēsele... (Zenta Mauriņa)

Metālpūšaminstrumentu kvintets BRλSS izveidots 2018. gadā. Lielās mūzikas balvas laureāta par izcilu darbu ansamblī (2020), LVLMA Metāla pūšaminstrumentu klases vadītāja, LNSO trompešu grupas koncertmeistara Jāņa PORIEŠA sapulcināti, tajā spēlē Latvijas labākie profesionāļi: Sinfonietta Rīga trompetists Jenss Emīls Holms (Jens Emil Holm), mežradznieks Kārlis Rērihs (Sinfonietta Rīga, Orķestris Rīga), Artūrs Bērziņš (trombons, LNOB, LNSO) un tubists Roberts Brants (Zemessardzes orķestris).