Ziedi koši, Latvija!

Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltām muzikālu ziedu klēpi, ko kopīgi veidojuši koncerta dalībnieki – vokālā grupa PUTNI, ģitārists Jānis BĒRZIŅŠ, kontrabasists Staņislavs JUDINS un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars GRASBERGS. Koncerts būs skatāms otrdien, 2021. gada 4. maijā, plkst. 13.00 tiešraidē no Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems":

Dziesmās un dzejā pārstaigāsim mūsu mīļo, skaisto Latviju no jūras krasta Kurzemē līdz pat bagātīgas ziedēšanas un smaržu pārpildītajām pļavām Vidzemē un Latgalē. Koncertā skanēs tautas dziesmu apdares un populāra Imanta Kalniņa un Mārtiņa Brauna kormūzika jaunos, komponistes Annas Veismanes rakstītos aranžējumos balsīm, ģitārai un kontrabasam, kā arī Artūra Maskata, Paulas Līcītes, Staņislava Judina un Jāņa Bērziņa oriģinālmūzika par ziedu tēmu.

Koncerts tapis ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta atbalstu. Koncertu organizē Rīgas Kultūras centrs "Iļģuciems".


Ģitārists un komponists Jānis BĒRZIŅŠ savu māksliniecisko vēstījumu atspoguļo džeza mūzikā. Viņš ir Academy of Contemporary Music (ACM) absolvents un šogad absolvēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas maģistra programmu džeza ģitāras spēlē. Ir uzkrājis pieredzi, strādājot gan ierakstu studijās, gan uz skatuves, uzstājoties kopā ar tādiem mūziķiem kā Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Dons, NBS Bigbends u. c. Par saviem elkiem Jānis uzskata tādus mūziķus kā Džonatans Kreisbergs (Jonathan Kreisberg), Tomijs Emanuels (Tommy Emmanuel) un Pets Metenijs (Pat Metheney). Šobrīd strādā pie savas orģinālmūzikas un plāno izdot džeza mūzikas albumu ar oriģinālkompozīcijām. 
Staņislavs JUDINS ir pazīstams džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas projektos. Viņš arvien vairāk pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast tepat dzimtenē. Pēdējā laikā realizējis vairākus projektus kopā ar etnomūziķi Asnati Rancāni un grupu "Tautumeitas".
Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars GRASBERGS sevi pierādījis kā talantīgs plašas amplitūdas aktieris, kuru raksturo emocionalitāte, labsirdība un miers. 2006. gadā ieguvis "Spēlmaņu nakts" balvu nominācijā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" par Rogožina lomu Valmieras Drāmas teātra izrādē "Idiots". Kā otrā plāna aktieris šai pašai balvai nominēts par darbu Nacionālā teātra izrādēs "Jūdas skūpsts" un "Mērnieku laiki" (2008), "Uguns un nakts" un "Mežapīle" (2016), kā arī "Man 30 gadu" (2018). 2015. gadā saņēmis nomināciju "Gada aktieris" par Kreona lomu sezonas labākajā izrādē "Antigone".