Sprīdi virs zemes

Sestdien, 18. septembrī, plkst. 18 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks komponistes Indras RIŠES jubilejas autorkoncerts SPRĪDI VIRS ZEMES, kurā tiks atskaņoti mūziķu un klausītāju iemīļoti skaņdarbi, kas rakstīti dažādos laika posmos un aptvers aptuveni 20 radošā darba gadu periodu. Skaņdarbu izvēle ļaus izjust komponistes mūzikas stila un rokraksta attīstību, spēju atrast sev domubiedrus gan mūziķu vidū, gan starp klausītājiem. Indras Rišes iemīļotās tēmas ir daba, latviešu tautas folklora, sabiedriski aktuālas un garīga rakstura tēmas, un tās ir adresētas gan pašiem jaunākajiem, gan pieaugušiem klausītājiem.

Kopā ar jubilāri un solistiem Agnesi EGLIŅU, Sandi ŠTEINBERGU, Ivaru BEZPROZVANOVU, Aneti TOČU un Mārtiņu CIRCENI koncertā dziedās arī vokālā grupa PUTNI, ar prieku atkal atskaņojot autores kompozīcijas "Gaismas krusts"(2008) un "Tīrās blēņas" (2009). Koncertu vadīs muzikologs Dāvis EŅĢELIS. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Ieeja koncertā, uzrādot Covid vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu. Biļetes cena - 5 EUR, koncerta dienā - 7 EUR. Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.
PIEDALĀS:
Agnese Egliņa (klavieres)
Indra Riše (klavieres)
Sandis Šteinbergs (vijole)
Ivars Bezprozvanovs (čells)
Anete Toča (flauta)
Mārtiņs Circenis (klarnete)
Vokālā grupa PUTNI, vadītāja Antra Dreģe
Koncertu vada Dāvis Eņģelis
PROGRAMMA:

“Sprīdi virs Zemes” flautai un klavierēm (2011)
“Maršs - Lieliskais” čellam un klavierēm (2016)
“Ainava miglā” vijolei un klavierēm (1994)
”Ritenītis ritināja” klarnetei un klavierēm (2015)
“Gaismas krusts”, sieviešu balsīm un klavierēm (2008)
“Putnatorija” vijolei, čellam un klavierēm (2017)
“Tīrās blēņas“ sieviešu balsīm, flautai, čellam un klavierēm (2009)