Gads ar PUTNIEM

Pandēmijas gadi ir pierādījuši, cik būtiska cilvēka iekšējai labsajūtai un harmoniskai dzīvei savā ķermenī un sabiedrībā ir apkārtējā vide un daba. Cilvēki kļuvuši redzīgāki un jūtīgāki pret procesiem, kas notiek mums apkārt. Vides piesārņojuma problēmas arvien nopietnāk tiek apspriestas globālā valdību līmenī. Sadraudzēties ar vidi sev apkārt, sajust sevi kā tās daļu, pilnvērtīgi dzīvot fiziskajā realitātē caur skaņu, vārdu, saskarsmi ir arī vokālās grupas PUTNI šī gada izaicinājums, tāpēc, tuvojoties mūsu 30. jubilejas sezonai, šogad esam ieplānojuši realizēt projektu GADS AR PUTNIEM.

Projekta gaitā putnu tēma tiks attīstīta vairākos virzienos – gada siltajā laikā pievērsīsimies performancēm brīvdabā, pavasarī un rudenī – programmām iekštelpās, kopā piedāvājot 8 koncertus ar 26 profesionālu mūziķu un mākslinieku piedalīšanos. Koncertos AR PUTNIEM MEŽĀ / PĻAVĀ / PIE ŪDENS / PILSĒTĀ iesaistīsies komponiste Madara PĒTERSONE, saksofonists Arvīds KAZLAUSKAS, klavesīniste Ieva SALIETE, blokflautiste Ieva NĪMANE, rakstnieks un putnu fotogrāfs Rvīns VARDE un māksliniece, leļļu meistare Velta Emīlija PLATUPE, kas projektam radījusi arī šo krāsaino vizuālo tēlu. Koncertu muzikālo materiālu veidos Madaras Pētersones jaundarbs elektronikai un sieviešu balsīm, solo skaņdarbi saksofonam, blokflautai un klavesīnam, kā arī improvizācijas.

Projekta GADS AR PUTNIEM pirmais koncerts notiks jau nākammēnes – trešdien, 9. martā, kad apcerēsim viduslaiku vizionāres, mūķenes, dziednieces un komponistes BINGENES HILDEGARDES “zaļo garīgumu”, par kuru viņa teikusi šādi: “Ir kāds spēks no mūžības un šis spēks ir zaļš. No zaļā ir radītas debesis un zeme, un viss pasaules skaistums. Nav neviena radījuma, kurā mītošais iekšējais starojums nebūtu nācis no Dieva zaļā spēka.”

Svētās Hildegardes mūzikai ir īpaša vieta Putnu repertuārā – kopš 2006. gada pie klausītājiem nonākušas jau vairākas viņas mūzikai veltītas programmas, tostarp HILDEGARDES SAPŅI, kas pagājušogad tapa kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti un komponisti Eviju Skuķi, atnesa daudz pozitīvu iespaidu no klausītājiem Rīgas un Kurzemes baznīcās, pāri par 4000 skatījumiem internetā, kā arī pilnas skatītāju zāles ovācijas garīgās mūzikas festivālā Beļģijā.

Šogad programmā HILDEGARDES MEDITĀCIJAS turpināsim sadarbību ar Kristīni ADAMAITI. Tāpat mums pievienosies arī savdabīgi skaistās balss tembra īpašniece, dziesminiece Anta EŅĢELE, kas šoreiz ierastās ģitāras vietā spēlēs viņas īpašumā esošo monohordu. Mierpilnie Hildegardes opusi koncertā mīsies ar citiem viduslaiku dziedājumiem un ērģeļu darbiem. Tibetas skanošos traukus, vibrofonu un citas perkusijas kopā ar Putnu dziedātājām spēlēs Virdžīnija LAUBE – VĪTIŅA.

Sekojiet projektam GADS AR PUTNIEM arī mūsu Facebook lapā un tiekamies koncertā 9. martā!