Klusa nakts, svēta nakts

Svinot Franca Ksavera Grūbera (Franz Xaver Gruber) Ziemassvētku dziesmas KLUSA NAKTS, SVĒTA NAKTS divsimto jubileju, no 2018. gada 9. līdz 26. decembrim  septiņās Latvijas baznīcās viesosies vokālā grupa PUTNI, ģitārists Matīss ČUDARS, klavesīniste Ieva SALIETE un klarnetists Jēkabs NĪMANIS. Koncerta programmā ietverti vairāki jauni "Klusa nakts, svēta nakts" aranžējumi, Matīsa Čudara un Jēkaba Nīmaņa jaundarbi un citas Ziemassvētku dziesmas jaunās skaņās.

Svētdien, 9.12. plkst. 17.00 Ķekavas Ev. luteriskajā baznīcā
Piektdien, 14.12  plkst. 19.00 Ogres Ev. luteriskajā baznīcā
Svētdien, 16.12. plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes Ev. lut. baznīcā
Sestdien, 22.12. plkst. 19.00 Smiltenes Ev. luteriskajā baznīcā
Svētdien, 23.12. plkst  18.00 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē
Otrdien, 25.12. plkst. 18.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
Trešdien, 26.12. plkst.  17.00 Dobeles Ev. luteriskajā baznīcā

Ornamenti

Pirmdien, 2018. gada 1. oktobrī VEF Kultūras pilī ar jaunu koncertprogrammu ORNAMENTI vokālā grupa PUTNI svinēs 25 gadu jubileju. Koncerts būs muzikālu un vizuālu rakstu meditācija, kas atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā ietvers klausītājus no visām pusēm. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs. Koncerta sākums plkst. 19.00.

Sv. Hildegardes dziedājumi Rīgā

Pirmdien, 2018. gada 17. septembrī, plkst. 20.00 Rīgā, Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā notiks vokālās grupas PUTNI un ērģelnieka Jāņa Pelšes koncerts HILDEGARDES DZIEDĀJUMI. Programma ir veltījums izcilās viduslaiku mistiķes un komponistes Bingenes Hildegardes 920 gadu jubilejai un to varēs dzirdēt arī festivāla Zemgales ērģeļmūzikas dienas ietvaros: 6. oktobrī plkst. 16.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā, 7. oktobrī plkst. 12.00 Zaļenieku baznīcā un 14. oktobrī plkst. 11.30 Sesavas baznīcā.

Mūzika un dzeja. Satikšanās

Dzejas dienu noskaņās Vokālā grupa PUTNI, pianiste Līga Kārkliņa, čelliste Agate Ozoliņa un dzejniece Madara Gruntmane tiksies mūsdienu mūzikas un dzejas koncertprogrammā, kurā skanēs latviešu jaunās paaudzes komponistu Kristapa Pētersona un Santas Ratnieces darbi, Pētera Plakida instrumentālie opusi, Kanādā dzīvojošās Ērikas Jostes romantiskā mūzika un nīderlandiešu komponistes Vanesas Lannas dziesmas.

Lasīt vairāk

Vijas Vētras jubilejas koncerts

Pirmdien, 2018. gada 18. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē sveiksim jubilejā dejotāju un horeogrāfi Viju Vētru koncertā Ja tu esi dejā, tu esi Dievā. Koncerts būs Vijas Vētras veltījums Latvijai valsts simtgadē, pašai māksliniecei svinot 95 dzīves un 75 skatuves gadus.

Koncertā piedalīsies vokālā grupa Putni, saksofonists Artis Gāga, aktrise Raimonda Vazdika, Vijas Vētras deju grupa Rituāls, Agra Daņiļeviča deju skola Dzirnas, Indijas klasiskās mūzikas grupa Sergeja Ancupova vadībā, čellists Kārlis Auzāns, mākslinieks Kaspars Bindemanis.

Lasīt vairāk

Sv. Hildegardes dziedājumi Latgales dievnamos

No 2018. gada 12. līdz 27. maijam vokālā grupa PUTNI un ērģelnieks Jānis Pelše viesosies Latgales dievnamos ar koncertprogrammu SV. HILDEGARDES DZIEDĀJUMI.

Programma ir veltījums izcilās viduslaiku mistiķes un komponistes Bingenes Hildegardes 920 gadu jubilejai un tajā galvenokārt ietverti Hildegardes dziedājumi, kas veltīti Dievmātei (De Sancta Maria), renesanses laika ērģeļmūzikas skaņdarbi un dziesmas latviešu valodā, kuru autori ir senās un baznīcas mūzikas pārzinātāji Georgs Pelēcis un Andrejs Selickis.

Lasīt vairāk

PUTNI koncertē ASV

No 2018. gada 1. līdz 12. martam vokālā grupa PUTNI un koklētāja Anda Eglīte viesojās Amerikas Savienotajās valstīs, sniedzot koncertus un meistarklases latviešu un ārzemju publikai, kā arī piedaloties Ziemeļrietumu kordiriģentu asociācijas (Northwest ACDA) konferencē.

Koncertturnejas laikā notika koncerti Latviešu centros Sietlā un Portlandē, koncerts un meistarklases Ziemeļrietumu kordiriģentu asociācijas konferencē Portlandē, Oregonas pavalstī, kā arī meistarklases par latviešu folkloras tradīcijām, Dziesmu svētku vēsturi un latviešu jaunāko mūziku Vašingtonas universitātes dažādu fakultāšu studentiem.

Lasīt vairāk

Zvaigžņu lietus

2018. gada 26. februārī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē festivāla Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018 ieskaņas koncertā ZVAIGŽŅU LIETUS jaunā skanējumā būs dzirdami Zigmara Liepiņa operas Turaidas roze fragmenti, Jura Kulakova grupas Pērkons populārās dziesmas, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Artura Maskata, Alvila Altmaņa sacerējumi. Anna Veismane šim notikumam veidojusi aranžijas, kas jau zināmo komponistu daiļradi ļauj iepazīt nedzirdētā ietērpā.

Lasīt vairāk

Ziemas saulgriežu dziesmas

Vokālās grupas PUTNI ierakstu kolekciju šajā decembrī papildinājis jauns albums ZIEMAS SAULGRIEŽU DZIESMAS. Tajā ieskaņoti mūsdienu latviešu autoru īpaši PUTNIEM komponēti skaņdarbi, kuru pamatā ir latviešu tautas dziesmu viedums par Ziemassvētku laiku. Gaidīsim Jūs CD atvēršanas svētkos piektdien, 2017. gada 22. decembrī, plkst. 16.30 reto grāmatu veikalā Gunas grāmatas Barona ielā 19!

Lasīt vairāk

Brīnumu laiks

Šajā decembrī aicinām satikties jaunā adventa programmā BRĪNUMU LAIKS, kurā vokālās grupas PUTNI un ģitāristu Kaspara Zemīša un Andrē Santoša (Portugāle) izpildījumā izskanēs Eiropā un pasaulē populāras Ziemassvētku un adventa laika dziesmas, ģitāristu oriģināldarbi jaunos aranžējumos un trīs pirmatskaņojumi: Marītes Lodziņas Garīgo dziesmu cikls, A. Santoša Sešas dziesmas sieviešu ansamblim un intuitīvās mūzikas aizsācējas Latvijā, komponistes Marinas Gribinčikas vokāli instrumentālā noskaņu glezna Brīnumu laiks.

Lasīt vairāk

Rīgas Latviešu biedrībai 150

2018. gadā – Latvijas simtgades gadā senākā latviešu kultūras un izglītības organizācija – Rīgas Latviešu biedrība (RLB) svinēs savu 150. jubileju.

Jubilejas gads tiks svinīgi atklāts jau 2017. gada 24. oktobrī ar jubilejas gada ieskaņas brokastīm, kurās piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis un kuru laikā tiks prezentēti RLB jubilejas gada galvenie notikumi un aktivitātes, kā arī nominēti jubilejas gada atbalstītāji, kuri atvēlējuši savus pakalpojumus, ražojumus un finanšu līdzekļus RLB atbalstam. Vokālā grupa PUTNI, pārstāvot arī citus RLB radošos kolektīvus, brokastu viesus priecēs ar muzikālu priekšnesumu.

Sapņu zvēri

2017. gada 14. oktobrī vokālā grupa PUTNI aicina uz  elektroakustisko koncertu SAPŅU ZVĒRI, kas plkst. 13.30, 14.30 un 15.30 notiks kluba ONEONE pagrabā, Šarlotes ielā 18.

Koncerts ietilpst Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA projektā ČETRAS TELPAS un tajā skanēs latviešu komponista Platona Buravicka speciāli festivālam radītais  jaundarbs Sprut, kas rakstīts astoņām balsīm un oktofoniskajai elektronikai. Par savu jaundarbu Platons Buravickis saka: “Tas ir stāsts par noslēpumainu, būtni ar globālām, mantkārīgam un dažkārt pat šausminošām idejām. Tomēr ar visu savu baisumu šī būtne mēdz būt arī gādīga - vienam palīdz, otru apēd, ļauj vienam apēst otru, lai tas kļūtu stiprāks un lielāks un pēc tam viņu varētu apēst. Šī būtne nav ļauna, tā ir viņas būtība un bioloģija. Tā cieš un nevar neko sev padarīt, tā grib mīlēt, bet nav ko. Atliek tikai dziedāt...”

Vārds un mūzika. Dada

Koncertizrāde VĀRDS UN MŪZIKA. DADA iepazīstina ar vienu no savdabīgākajiem laikmetīgās mākslas virzieniem - dadaismu, kas radies 20. gs. sākumā kā protests pret tolaik pastāvošo estētiku mākslā un Pirmā Pasaules kara šausmām.

Putni Austrijā

Ar nepacietību gaidām mūsu koncertu Stadtpfarrkirche Hallein, Austrijā, 2017. gada 22. jūnijā, pl. 19.30, kur piedalīsimies festivālā Halleiner Kulturtage, kura tēma šogad ir Stiprās sievietes – mākslinieces.

Programmā: Patricia Van Ness, Mårten Jansson, Gustav Holst, Juris Ābols, André Santoss, Dzintra Kurme – Gedroica, Uģis Prauliņš, Maija Einfelde, Juris Kļava, Mārtiņš Aldiņš, Valts Pūce, Pēteris Vasks.

Mūzika Adventā

2016. gada 16. decembrī plkst. 19.00, Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcā programmā MŪZIKA ADVENTĀ. FRANČU BAROKS UN JAUNDARBI satiksies profesionāli Rīgas mūziķi – Spīķeru kvartets, vokālā grupa PUTNI un ērģelnieks Aigars Reinis, kas guvuši panākumus un ievērību ikdienā aktīvi darbojoties katrs savā mūzikas žanrā.

Programma veltīta jaunākajai Baltijas reģiona garīgajai mūzikai un virtuozajām franču baroka pērlēm un veidota kā Adventa lūgšana, sagatavojot sevi gaidāmajam Ziemassvētku brīnumam.

Lasīt vairāk

Četri Ziemassvētku koncerti

No 2016. gada 27. novembra līdz 27. decembrim tiekamies četros Ziemassvētku koncertos Jumpravā, Mazsalacā, Alūksnē un Liepājā!
Koncertprogrammā ZIEMASSVĒTKU DZIESMAS apkopotas gan pašmāju, gan ārzemju autoru skaistākās kompozīcijas, kurās organiski mijiedarbojas sakrālā un folkloras tradīcija, kas Eiropā gadsimtiem ilgi pastāvējušas līdzās.


Koncertā piedalās vokālā grupa PUTNI un Jekaterina Suvorova (arfa), solistes - Iveta Romancāne, Agnese Urka un Ilona Dzērve - Tālute.

Lasīt vairāk

Saules skaņas

Pirmdien, 2016. gada 24. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē ar koncertu SAULES SKAŅAS savu 50 gadu jubileju svinēs latviešu komponiste Marina Gribinčika. Koncertā jubilāres darbus atskaņos vokālā grupa PUTNI, trio ART-i-SHOCK, koklētāja Anda Eglīte un izcilais soprāns Iveta Romancāne.

Hildegarde un dziedināšana

No 2016. gada 10. līdz 23. jūnijam Latvijas un Zviedrijas baznīcās notiks vokālās grupas PUTNI un viduslaiku mūzikas speciālistes KRISTI KETAS (Cristi Catt, ASV) koncerti un meistarklases HILDEGARDE UN DZIEDINĀŠANA.

Lasīt vairāk

Andrim Eniņam 70

Trešdien, 2016. gada 1. jūnijā, plkst. 18 Liepājas teātrī ar koncertuzvedumu LAI SKAN! svinēsim komponista Andra Eniņa 70 gadu jubileju. Koncertā piedalīsies mākslinieki, kuri sadarbojušies ar Andri Eniņu dažādās programmās un tagad apvienojušies aizraujošā pasaku ceļojumā lieliem un maziem.

Skaistākās Ziemassvētku dziesmas

Skaistākās Ziemassvētku dziesmas sieviešu balsīm trīs koncertos trīs Latvijas pilsētās (2015):
Sestdien, 5. decembrī Siguldas koncertzālē Baltais flīģelis
Svētdien, 6. decembrī Ventspils Baptistu baznīcā
Svētdien, 13. decembrī Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Koncerta centrā būs divu angļu komponistu – Bendžamina Britena un Džona Ratera – dziesmu cikli sieviešu balsīm un arfai, kas ieguvuši plašu klausītāju atzinību visa pasaulē to unikāli skaistās, virtuozās un kolorītās mūzikas dēļ.

Lasīt vairāk

Dzejas dienas Ērmaņmuižā

Sestdien, 2015. gada 12. septembrī plkst. 16.00 vokālā grupa PUTNI kopā ar dzejnieku Jāni Rokpelni uzstāsies Dzejas dienām veltītā programmā Ērmaņu muižā.

Programmā Ērikas Jostes dziesmas pirmatskaņojums, Kristapa Pētersona, Uģa Prauliņa, Valta Pūces, Jura Ābola un citu komponistu darbi, kā arī Jāņa Rokpeļņa dzeja. Piedalās čelliste Agate Ozoliņa.

Lasīt vairāk

Toccata alla fantasia

Aicinām uz ikgadējo programmu TOCCATA ALLA FANTASIA Rīgas Domā svētdien, 2015. gada 23. augustā plkst. 19.00!

Programmā tokātas ērģelēm un Kyrie garīgie dziedājumi, ko sacerējuši J. S. Bahs, Bingenes Hildegarde, M. Rosi, D. Bukstehūde, Š. M. Vidors, G. Mufats, A. Kaplē, Dž. Taveners, P. van Nesa, O. Harkovijs, R. Jermaks, Im. Ramiņš. Piedalās Jānis Pelše (ērģeles).

Lasīt vairāk

Muzikālās brokastis Siguldā

Svētdien, 2015. gada 5. jūlijā plkst. 11.00 vokālā grupa PUTNI viesosies Siguldas Jaunās pils dārzā, kur kopā ar pianistu Māri Treiju un čellisti Agati Ozoliņu uzstāsies koncertciklā MUZIKĀLĀS BROKASTIS.

Koncertā skanēs dziesmas, kuras vieno mīlestības tēma. Izcilā komponista Ludviga van Bēthovena darbi mīsies ar Latvijā pazīstamo dziesmu autoru Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijām. Koncertā izskanēs arī Marinas Gribinčikas jaundarbs, dziesmu cikls džeza pianistam un balsīm ar šīgada jubilāres Aspazijas dzeju.

Mātes diena

Aicinām uz koncertiem MĀTES DIENA. KLĀTBŪTNE svētdien, 2015. gada 10. maijā plkst. 12.00 Koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga un plkst. 14.30 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē!

Programmā dzirdēsiet divu Latvijā populāru un iemīļotu bērnu dziesmu autoru – Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijas jaunos aranžējumos, kā arī komponistes Marinas Gribinčikas jaundarbu vokālam ansamblim un džeza pianistam. Raiņa un Aspazijas dzejoļus lasīs Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas studente Laura Atelsone. Muzicēs vokālā grupa PUTNI un pianists Māris Treijs. Uzveduma režisore Dace Kravale. Ieeja brīva!

Lasīt vairāk

Līsistrate Šveicē


Šonedēļ tiekamies Līsistrates izrādēs Šveicē: 23., 24., 26., 27. oktobrī Gare du Nord Bāzelē,
30. oktobrī Theater Rigiblick, Cīrihē.


Lasīt vairāk

Claybird's Lullaby


Piektdien, 2014. gada 10. oktobrī plkst. 18.00 aicinām uz koncertsarunu Anglikāņu baznīcā, kur notiks Santas Ratnieces jaundarba Claybird's Lullaby (Māla putnu šūpuļdziema) pirmatskaņojums.

Lasīt vairāk

Ziemeļu impresijas


Sestdien, 2014. gada 23. augustā gaidām visus Kuldīgā, kur festivāla VIA BALTICA ietvaros dzirdēsiet Marinas Gribinčikas un Oļeha Harkavija darbu pasaules pirmatskaņojumus. Rīgā jauno programmu atskaņosim svētdien, 28. septembrī plkst. 14, Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.

Lasīt vairāk

Līsistrate

Piektdien, 2014. gada 14. februārī, un sestdien, 15. februārī, Dzelzceļa muzejā būs skatāms Latvijas un Šveices mākslinieku kopīgi veidotais projekts – kameroperu diptihs LĪSISTRATE. 16. februārī izrādi varēs noskatīties arī Liepājas teātrī, bet vēlāk mākslinieki iestudējumu rādīs arī Šveicē.

Magnificat

Svētdien, 2013. gada 1. decembrī plkst.17 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā aicinām uz koncertu MAGNIFICAT, kurā skanēs Britena Saulgriežu dziesmas (A Ceremony of Carols), Brāmsa, Vītola, Mītela un Mocarta darbi.

Koncertā uzstāsies arī diriģents un ērģelnieks Stīvens Smits (Šveice), Jolanta Suvorova (arfa), Ilze Reine (ērģeles) un Kalvis Etkins (mežrags).

Buramdziesmas

Trīs koncertos no 2013. gada 26. līdz 28. novembrim vokālā grupa PUTNI kopā ar instrumentālo ansambli Ensemble Camerata Variabile no Bāzeles (Šveice) atskaņos šveiciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes jaundarbu BURAMDZIESMAS, kas savu pasaules pirmatskaņojumu šovasar ar lieliem panākumiem piedzīvoja Alpentoene festivālā Šveicē.

Lasīt vairāk

Brīvības sajūta Baltā naktī

Baltajā naktī aicinām satikties Ziemeļblāzmā koncertprogrammā BRĪVĪBAS SAJŪTA BALTĀ NAKTĪ! Koncertos skanēs Valta Pūces un Uģa Prauliņa mūzika ar Ingas Gailes un Raimondas Vazdikas dzeju.

Koncerti: sestdien, 2013. gada 7. septembrī plkst. 19 un plkst. 21. Ieeja bez maksas.

Piedalās vokālā grupa Putni, Normunds Kalniņš (taustiņinstrumenti), Artis Gāga (saksofons), Aivars Meijers (kontrabass). Daces Pūces režija un videoprojekcijas.

Putni un Balts Cīrihē

Trešdien, 2013. gada 21. augustā īpašā kopkoncertā satiksies vokālā grupa PUTNI no Rīgas un latviešu koris BALTS no Cīrihes.

Koncertā skanēs Kristapa Pētersona, Jāņa Mediņa un Pētera Vaska darbi, kā arī dziesmas par putniem. Diriģenti Antra Dreģe, Gunta Smirnova un Raitis Grigalis. Čella solo Mārcis Kuplais.

Pieci koncerti Šveicē

Aicinām uz koncertiem Šveicē:

  • 16. augustā, 2013, plkst. 19.30 Abbatiale de Romainmôtier, Romenmotjē
  • 17. augustā, 2013, plkst. 20.00 Kirche St. Martin Altdorfā
  • 18. augustā, 2013, plkst. 20.00 Zinzendorfhaus, Bāzelē
  • 20. augustā, 2013, plkst. 19.30 Reformierte Kirche, Āravā
  • 21. augustā, 2013, plkst. 19.30 Reformierte Kirche St. Peter, Cirihē
Sestdien, 17. augustā Sv. Martina baznīcā Altdorfā starptautiskā festivāla Alpentoene ietvaros vokālā grupa PUTNI kopā ar ansambli Camerata Variabile Basel atskaņos šveciešu komponistes Helēnas Vinkelmanes jaundarbu BURAMDZIESMAS (Zauber- und Bannsprueche aus alter Zeit).

Papīra putni

Aicinām uz mūsu jaunā kompaktdiska PAPĪRA PUTNI prezentācijas koncertu ceturtdien, 2013. gada 23. maijā Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē! Programmā mūsu skaistākās dziesmas!

Putniem 20

Piektdien, 2013. gada  8. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu Biedrības Baltajā zālē notiks vokālās grupas PUTNI 20 gadu jubilejas sezonas atklāšanas koncerts SIEVIEŠU DIENA. Koncertā skanēs Gundegas Šmites, Kaijas Saariaho, Silvijas Silavas, Evijas Skuķes, Indras Rišes, Marinas Gribinčikas, Ulrikes Meijeres-Šponas, Natālijas Mundas, Dzintras Gedroicas, Keiko Abes, Lūcijas Garūtas un citu komponistu mūzika.

Piedalās vokālā grupa PUTNI, Dace Cerbule (kokle), Kristaps Pētersons (kontrabass), Andis Klučnieks (flauta), Aija Ziņģīte (klavieres), Edgars Vaivods (vibrofons, marimba). Koncerta režisore Zane Kreicberga.