Līsistrate

Mūziķi un mākslinieki no Latvijas, Šveices un Vācijas apvienojušies starptautiskā projektā, lai, iedvesmojoties no Aristofana lugas Līsistrate (411. g. p.m.ē.), radītu kopēju mūsdienu kameroperu iestudējumu. Tas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu personību - sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas operas - komēdija un drāma, kuru autori būs Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists K. Evalds (Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Z. Kreicbergu un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, Spēlmaņu nakts balvas 2012 ieguvējs, komponists J. Nīmanis sadarbībā ar libretisti I. Zanderi un režisori K. Siris (Šveice).

Piedalās solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela (Jeannine Hirzel, Šveice), Roberts Kollers (Robert Koller, Šveice), Iveta Romancāne, Baiba Berķe, Agnese Urka, Andris Gailis, Juris Vizbulis, vokālā grupa PUTNI, vīru koris un kamerorķestris diriģenta Normunda Dreģa vadībā.