Brīnumu laiks

Šajā decembrī aicinām satikties jaunā adventa programmā BRĪNUMU LAIKS, kurā vokālās grupas PUTNI un ģitāristu Kaspara Zemīša un Andrē Santoša (Portugāle) izpildījumā izskanēs Eiropā un pasaulē populāras Ziemassvētku un adventa laika dziesmas, A. Santoša un K. Zemīša oriģināldarbi jaunos aranžējumos un trīs pasaules pirmatskaņojumi: Marītes Lodziņas Garīgo dziesmu cikls, A. Santoša Sešas dziesmas sieviešu ansamblim un intuitīvās mūzikas aizsācējas Latvijā, komponistes Marinas Gribinčikas vokāli instrumentālā noskaņu glezna Brīnumu laiks.

Programma Brīnumu laiks harmoniski ceļos starp temperamentīgām un aizrautīgām portugāļu mūzikas epizodēm, visiem pazīstamām Ziemassvētku dziesmām, liriskām latviešu mūzikas melodijām un instrumentālu meditāciju, uzrunājot ikvienu klausītāju sirds valodā. Blakus skaņdarbiem ģitārai dzirdēsim Andrē Santoša ciklu Sešas dziesmas sieviešu ansamblim, kur muzikāli atjautīgi apdarinātas portugāļu tautas melodijas, savijoties ilgām, dienvidnieciskai smeldzei un rotaļīgumam. Tāpat varēsim klausīties latviešu autoru darbus: Mārītes Dombrovskas dramatiski krāšņās kompozīcijas Nāc, Dieva dēls pirmatskaņojumu, Silvijas Silavas sirsnīgās meldijas un Kaspara Zemīša Ziemassvētku dziesmas apdari Kas ir šis bērns.

Kopā ar vokālo grupu Putni koncertā uzstāsies divi izcili ģitāristi: klausītāju mīlētais Kaspars Zemītis un viens no ievērojamākajiem portugāļu ģitāristiem, Lisabonas ģitāru kvarteta dalībnieks Andrē Santošs.
Kaspars Zemītis ir akadēmiskās ģitārspēles meistars, viens no atpazīstamākajiem un pieprasītākajiem ģitāristiem Latvijā. Daudzpusīgs mūziķis – spēlējis rokenrolu grupā Keksi, bijis leģendārās grupas Time after time dalībnieks, koncertē kopā ar Intaru Busuli, Kārli Lāci, Lindu Leen, Ainaru Mielavu, Renāru Kauperu un profesionālajiem Latvijas koriem.

Andrē Santošs ir portugāļu ģitārists, komponists, kurš pazīstams kā īpaši izcils fado mūzikas izpildītājs. Viņa radošo interešu lokā ir flamenko, portugāļu un klezmeru mūzika. Andrē uzstājies ar teju visiem ievērojamākajiem portugāļu mūziķiem, kā arī apceļojis pasauli ar citiem solo māksliniekiem un grupām. Viņa opusi piedzīvojuši atskaņojumus daudzās pasaules valstīs, sākot no ASV līdz Ķīnai zināmāko portugāļu mūziķu izpildījumā.

Koncerti:
  • Otrdien, 5. decembrī plkst. 19.00 Doles Tautas namā
  • Ceturtdien, 7. decembrī plkst. 19.00 Berģu kultūras namā
  • Svētdien, 10. decembrī plkst. 17.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Rīgā

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Koncertā Rīgā, Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā – ieeja brīva! Koncertu norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Ķekavas novada un Garkalnes novada dome.