Vakars ar dziedāšanu

PUTNU 30. jubilejas sezonu noslēgsim ar programmu VAKARS AR DZIEDĀŠANU. Programmu veidojam kopā ar dramaturgu Anselu KAUGERU, komponisti Eviju SKUĶI un aktieri Vari KLAUSĪTĀJU, un tā izskanēs svētdien, 19. maijā, plkst.18.00 Siguldas koncertzālē Baltais flīģelis. Koncerta programma.pdf

PIRKT BIĻETES

VAKARS AR DZIEDĀŠANU būs koncerts -  pētījums, kura laikā klausītājiem būs iespēja iepazīt dziedāšanu no dažādiem aspektiem, tostarp zinātnisku materiālu atziņām.  Kāpēc es dziedu? Kur slēpjas dziedāšanas maģija? Kāpēc Latvijā dziedāšana ir tik nozīmīga? Esam apzinājuši gan iedvesmojošu, gan traumējošu vokālo pieredzi, kā arī jautrus atgadījumus, kuru netrūkst ikviena kora un ansambļa vēsturē. Dramaturga Ansela KAUGERA redzējumā, apkopojot un pārradot mūsu rūpīgi savāktos materiālus, klausītāji tiks vesti gan tehniskās, gan psiholoģiskās dziedāšanas fenomena niansēs. 

Koncertuzvedumā izmantoti Jura ĀBOLA, Maijas EINFELDES, Bingenes HILDEGARDES, Platona BURAVICKA, Jēkaba GRAUBIŅA u. c. autoru darbu fragmenti.  Gaismu mākslinieks - Jurģis OZOLS.

Pie “Putniem” ir ieradies Citplanētietis, kurš atklāj, ka Zeme ir īpaša vieta Visumā: pateicoties atmosfēras slānim, uz tās iespējama skaņa. Šī iemesla dēļ Zeme tikusi iesaukta par Skaņas planētu, bet cilvēki – par skaņas priesteriem. Tā kā nu arī Citplanētietim ir parādījusies balss, viņš vēlas saprast un, atgriežoties mājās, telepātiski pastāstīt citiem citplanētiešiem par šo, viņaprāt, ļoti dīvaino parādību, kad cilvēki sanāk kopā un ievibrē savus ķermeņus specifiskā, koordinētā veidā, ko paši sauc par dziedāšanu.