Lec, saulīte

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas saulgriežu kulminācijas pasākums būs deju lieluzvedums LEC, SAULĪTE!, kas 2018. gada 21. un 22. jūnijā notiks Mežaparka estrādē.

Uzveduma pamatā ir Rasas Bugavičutes stāsts, kas ievedīs tautas vitālāko svētku pasaulē. Tā kā ne visi pārzina senču tradīcijas, par galveno varoni izraudzīta jauna meitene, kurai šie svētki ir sveši. Viņa iepazīsies ar puisi, kurš viņu ievedīs Jāņu nakts svinēšanā, kur būs gan karstasinīgas dejas, gan rituāla dziesmas. Skatītāji šo visu krāšņo, seksualitātes pārpilno mistēriju, ko folkloras kopu dziesmu pavadījumā izdejos labākie latviešu deju kolektīvi, varēs vērot no Dziesmu svētku kopkora tribīnēm. Uzvedumā piedalīsies jauniešu kori, solisti, folkloras kopas, īpašs "Lec, saulīte!" orķestris, kā arī bungu un dūdu grupa "Auļi".

Izrādes mākslinieciskais vadītājs - Jānis Ērglis, režisors - Elmārs Seņkovs, komponists - Raimonds Tiguls, libreta autore - Rasa Bugavičute, horeogrāfi - Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Agris Daņiļevičs, scenogrāfs - Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece - Evija Dāboliņa