Meistardarbnīca "Kameropera. Ideju spīdzinātāja piezīmes"

Starpdisciplinārā praktiskā meistardarbnīca "Kameropera. Ideju spīdzinātāja piezīmes" piedāvās trīs dienu intensīvu kameroperas žanra radošo koncepciju izstrādes treniņu režisores Margo Zālītes (LV/DE) vadībā. Katru dienu notiks lekcijas, ārzemju laikmetīgo kameroperu iestudējumu fragmentu videodemonstrējumi, diskusijas, radoši uzdevumi, darbs grupās un radošo koncepciju prezentācijas. Kā vieslektore meistardarbnīcā piedalīsies režisore Kristīne Siris (Christine Cyris, Vācija/Šveice), kas patlaban Rīgā iestudē komponista Jēkaba Nīmaņa kameroperu Līsistrate.

Meistardarbnīcā aicināti piedalīties mūzikas un teātra jomas profesionāļi ar interesi par laikmetīgās kameroperas žanru - režisori, horeogrāfi, dramaturgi, komponisti, scenogrāfi, menedžeri u.c. Pieteikšanās termiņš 2014. gada 27. janvāris. Pieteikumus sūtīt Zanei Kreicbergai ([email protected]). Pieteikumam jāpievieno CV un īsa motivācijas vēstule, kurā aprakstīta iepriekšējā pieredze saistībā ar mūzikas teātri, koncertu režiju un operas žanru, kā arī nākotnes ieceres un kāpēc interesē piedalīties meistardarbnīcā.

Meistardarbnīcas idejas autore un vadītāja ir Margo Zālīte (Latvija/Vācija), kas pabeigusi prestižās Hansa Eislera Mūzikas augstskolas Mūzikas un teātra režijas maģistrantūru Berlīnē un patlaban strādā Eiropā pie operu iestudējumiem.

Meistardarbnīcu organizē kultūras biedrība Spektrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, ar Gētes institūta Rīgā un Rīgas domes atbalstu. Meistardarbnīca ir Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas Brīvības iela projekta “Līsistrate” sastāvdaļa. Dalībnieki tiks uzaicināti apmeklēt kameroperas "Līsistrate" pirmizrādi 14. vai 15. februārī Latvijas Dzelzceļa muzejā.

Meistardarbnīca notiek latviešu un angļu valodā. Informācija un pieteikšanās: Zane Kreicberga, [email protected], 29489478