PUTNI un ATOMOS

No 1. līdz 6. martam interneta tiešsaistes koncertos no Rīgas, Tallinas un Viļņas koncertzālēm Latvijas Komponistu savienības veidotajā festivālā LATVIJAS JAUNĀS MŪZIKAS DIENAS izskanēs trīspadsmit latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi. Ceturtdien, 4. martā, koncertā satiksies divi muzikāli pretmeti – enerģiskie un atraktīvie saksofonu spēles meistari, kvartets ATOMOS un šarmantās, sievišķīgās vokālās grupas PUTNI dziedātājas.

Abus šos kolektīvus vieno mīlestība pret jauniem izaicinājumiem, stilu sintēzi un sadarbību ar saviem laikabiedriem, komponistiem. Tikpat kontrastējoša kā šīs mūziķu grupas būs arī koncerta programma – no Sabīnes Ķezberes poētisko japāņu tanku iedzīvinājumiem skaņās līdz pat vibrējošajam un mikrotonālajam Platona Buravicka “Planktonam”. Tāpat kā festivāla atklāšanas koncertā, abām grupām būs jāizpilda viens jaunradīts opuss kopā. Tas būs jaunā komponista, Helsinkos un Oksfordā studējušā Alekseja Peguševa darbs “M’illumino d’immenso“. Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Madaras Pētersones "Serendipity" saksofonu kvartetam, kurā dažādi muzikālie fragmenti kā atsevišķi puzles gabaliņi nobeigumā saliekas kopā pazīstamā muzikālā attēlā. Koncerta programmā arī divi "Putniem" agrāk radīti darbi, kuru autori ir komponistes Līva Blūma un Anna Veismane. Vokālās grupas "Putni" galvenais uzdevums, uzsākot savas muzikālās gaitas 1993. gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka sieviešu vokālajam ansamblim ir iespējams pretendēt uz ko nopietnāku par šlāgera tipa dziesmiņām klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem – komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.

Koncerta programmā: Platons Buravickis "Planktons" saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums), Sabīne Ķezbere "Tanka" vokālai grupai (pirmatskaņojums), Madara Pētersone "Serendipity" saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums), Aleksejs Peguševs "M’illumino d’immenso" vokālai grupai un saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums), Anna Veismane "Šatum" (2018), Līva Blūma "Putni, kas nedzied" (2018).

Biļete: 5 EUR. Abonementu cenas: 15 EUR (Kājkoncerts 2 kājām - vienam cilvēkam uz 5 festivāla tiešsaistes koncertiem). 40 EUR (Kājkoncerts 6 kājām - trijiem cilvēkiem uz 5 tiešsaistes koncertiem). Tiešraides translācija – bezrindas.lv. Video režisors – Gints Fārenhorsts. Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošinās koncertu ierakstu saglabāšanu ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Radio 3 "Klasika", Rīgas Latviešu biedrības, interneta žunāla "Satori" un HDPD Productions & Dreams atbalstu.