Jason Hunter Baltic Quartet

Trešdien, 17. jūlijā, plkst. 19.00 Liepājas Lutera baznīcā aicinām uz kārtējo koncertu ciklā Liepājas HAMMOND ērģeļu restaurācijas atbalstam, kurā šoreiz muzicēs izcili džeza mākslinieki JASON HUNTER BALTIC QUARTET. Kvarteta sastāvā: Atis Andersons (Hammond ērģeles), Augusts Barons (Augustas Baronas, bungas, Lietuva), Alans Kaljaste (Allan Kaljaste, saksofons, Igaunija), Džeisons Hanters (Jason Hunter, trompete, ASV).

PIRKT BIĻETES

Jason_Hunter__Afisa_.jpg
JASON HUNTER BALTIC QUARTET apvienojušies Baltijas valstu izcilākie džeza mūziķi, lai amerikāņu trompetista un komponista Džeisona Hantera vadībā ierakstītu un izpildītu savas oriģinālkompozīcijas un džeza evergreen klasiku.

Kvarteta kodolu veido pazīstamais latviešu džeza ērģelnieks Atis Andersons, lietuviešu izcilais sitaminstrumentālists Augusts Barons un viens no Igaunijas labākajiem alta saksofonistiem Alans Kaljaste. Grupas skanējumu papildina Džeisons Hanters, trompetists, aranžētājs un komponists no ASV, kurš muzicējis kopā ar tādiem džeza grandiem kā Marks Vitfīlds, Ralfs Pītersons un Taigers Okoši, bet šobrīd dzīvo Tallinā un uzstājas kopā ar Igaunijas vadošajiem džeza un popmūzikas māksliniekiem.

Hanters pazīstams kā izpildītājmākslinieks, kurš tradicionālā džeza stilistiku uz skatuves prasmīgi prot apvienot ar daudziem citiem mūzikas žanriem un improvizācijas tehnikām. Viņa vadībā JASON HUNTER BALTIC QUARTET skanējums balstās uz tādiem džeza mūzikas stiliem kā svings, latino, rhythm & blues un soulmūzika un veido dvēselisku, svaigu un pacilājošu noskaņu, ko var baudīt arī izdevniecības Jerika Records nupat izdotajā albumā ImagiNation.

2048px_fotoJaunzeme_-5012.JPG

Par Liepājas HAMMOND ērģeļu restaurācijas projektu

Liepājas HAMMOND ir unikāls instruments, viens no retajiem šī zīmola eksemplāriem, kas ražots pirms Otrā pasaules kara, 1937. gadā, turklāt Latvijā – Valsts elektrotehniskajā fabrikā (VEF) ar īpašu mākslinieka Ādolfa Irbītes dizainu. Līdz mūsdienām saglabājušies vien trīs pie mums ražotie HAMMOND instrumenti.

Kopš 2023. gada sākuma notiek darbs pie Liepājas Lutera baznīcas vēsturisko HAMMOND ērģeļu atjaunošanas. Kamēr restaurācija turpinās, unikālo instrumentu iespējams dzirdēt tikai īpašos, restaurācijai veltītos koncertos.